Drugie życie fotografii – o subiektywności widzenia
Włączające oprowadzanie po wystawie

• Drugie życie fotografii – o subiektywności widzenia

Zofia Rydet, zdjęcie z cyklu "Zapis socjologiczny”, 1978-1990, dzięki uprzejmości Fundacji im. Zofii Rydet

Zapraszamy na kolejne spotkanie w cyklu włączających oprowadzań po wystawie Zofii Rydet.

Za Susan Sontag, potraktujemy fotografie z „Zapisu” jako zachętę do dedukowania i spekulacji. Przy pomocy cytatów z listów i wypowiedzi Zofii Rydet postaramy się poszerzyć nasze pole widzenia o to, co mogło się dziać po drugiej stronie aparatu. W trakcie działań postaramy się rozbudzić naszą nieufność wobec fotografii i stworzyć subiektywne ścieżki oprowadzań po wystawie.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Sinicka - absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje jako edukatorka m.in. z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Spotlight - platformą promocji sztuki współczesnej.

Inne wydarzenia z tego cyklu: