Dojrzali Wspaniali

• Dojrzali Wspaniali

fot. Kuba Mozolewski
  • Dojrzali Wspaniali

„Dojrzali Wspaniali zapraszają na wspólne oglądanie wystaw” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Spotkania odbywają się w każdy czwartek między 16:00 a 18:00 i w każdy piątek między 12:30 a 13:30.

Niezależnie od wieku, każdemu jest bliska potrzeba stwarzania sobie okazji do doznań i wyrażania siebie, dlatego podczas spotkań mogą Państwo nie tylko posłuchać opowieści o pracach, ale też swobodnie wypowiedzieć się na temat oglądanej sztuki i towarzyszących temu emocji. Spotkania są także okazją do nawiązania i utrzymania kontaktów towarzyskich z osobami o podobnych zainteresowaniach. Wolny czas jest cenny – wykorzystajmy go w satysfakcjonujący sposób.

Po wystawie oprowadza opiekunka publiczności i przewodniczka Jolanta Woch, a w czwartki również zaproszeni przez nią goście: kuratorzy wystaw, artyści, krytycy sztuki i aktywiści kultury.

W tym tygodniu gościem będzie Tomek Pawłowski - niezależny kurator, organizator spotkań i wydarzeń. Współpracuje z młodymi artystkami, kolektywami, niezależnymi galeriami i instytucjami przy realizacji wystaw, projektów performatywnych i procesualnych. Koordynator programu publicznego wystawy „Farba znaczy krew”.

Omawianie prac przedstawionych na wystawie zarówno w czwartek, jak i w piątek trwa około godziny.

Dodatkowo w każdy czwartek druga część spotkania odbywa się w kameralnej atmosferze. Przy kawie i ciastkach na zainteresowanych czekają filmy poświęcone twórczości wystawianych artystek.

Nie obowiązują zapisy. Spotkania mają formułę otwartą, dołączyć można w każdej chwili. Udział w cenie biletu (1-5 zł).

Cykl powstał we współpracy z Fundacją Zaczyn od wielu lat działającą na rzecz osób starszych.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Oprowadzanie Patrzenie całym ciałemOprowadzanie choreograficzne po wystawie „Farba znaczy krew” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Piątkowy wieczór z wystawą„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
19:00 Oprowadzanie Przyjemność oglądania obrazuOprowadzanie choreograficzne po wystawie „Farba znaczy krew” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie "Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Karolina Jabłońska i Sasa Lubińska oprowadzają po wystawie„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Ale jaja! Tempera jajecznaSztuka dla najmłodszych MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Niedzielny spacer po wystawie„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie”. MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Katarzyna Bojarska oprowadza po wystawie„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Wtorek w Muzeum z wystawą„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą