Do tablicy!
Cykl debat prowadzony przez Justynę Suchecką

• Zdjęcie ukazujące nauczycielkę i dzieci stojące przy tablicy z wykresem przedstawiającym liczby dotyczące budowy szkół powszechnych

fot. NAC, Budowa Szkół Powszechnych, 1933

Pierwsza debata z cyklu „Do tablicy!” będzie dotyczyć czasu pracy nauczyciela i powodów, dla których ta kwestia powinna interesować rodziców i uczniów. Wezmą w niej udział: Dorota Łoboda (radna m.st. Warszawy, przewodnicząca Komisji Edukacji, wiceprzewodnicząca Warszawskiej Rady Edukacyjnej) i Dariusz Martynowicz (nauczyciel, innowator).

Dorota Łoboda
radna m.st. Warszawy, przewodnicząca Komisji Edukacji, wiceprzewodnicząca Warszawskiej Rady Edukacyjnej, teatrolożka. Mieszka i prowadzi żłobek na Żoliborzu. Liderka ruchu Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji, prezeska fundacji Rodzice Mają Głos, członkini rady konsultacyjnej Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Jako jedna z inicjatorek wniosku o referendum w sprawie reformy edukacji uczestniczyła w ogólnopolskiej zbiórce podpisów, w czasie której zebrano ich blisko milion. Od wielu lat angażuje się w działalność rad rodziców, działania na rzecz społeczności lokalnej, promowanie dobrej edukacji i walkę o prawa kobiet.

Dariusz Martynowicz
nauczyciel języka polskiego, członek grupy SUPERBELFRZY RP, edukator, trener. Dyrektor Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli Centrum Edukacji i Rozwoju PROGRESOWNIA. Fascynat kreatywności i nowoczesnych technologii. Microsoft Innovative Education Expert w latach 2019-2022, Microsoft Innovative Master Trainer w roku szkolnym 2020/21. Wpisany na prestiżową listę 100 Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych za szczególny wkład w podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli. Wyróżniony nagrodą specjalną w konkursie im. I. Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Człowiek Roku 2020 „Gazety Krakowskiej” za rozsądne i sensowne zmiany w polskiej edukacji. Finalista konkursu Nauczyciel Roku 2021.

Justyna Suchecka
dziennikarka TVN24.pl, autorka książki „Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat", laureatka Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego za publicystykę edukacyjną (2018) oraz nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne (2020).

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

15:00 Oprowadzanie Środowe oprowadzanie po wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku rosyjskim – ЭКСКУРСИЯ НА РУССКОМ ЯЗЫКЕWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
18:00 Debata Jak było w szkole?WARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
10:00 Spotkanie Rola muzeów w edukacji formalnej.Spotkanie Liderek i Liderów Edukacji Muzealnej Online
,
18:00 Oprowadzanie Piątkowe oprowadzanie po wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Sobotnie oprowadzanie po wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
11:00 Spacer Spacer architektoniczny | Zespół Szkół Muzycznych nr 1WARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? ul. Rakowiecka 21
,
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie gościnne po wystawie – Marcin WichaWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą