DIS: Great Thinkers Tech-Fit
Bieg po mieście

• DIS: Great Thinkers Tech-Fit

Pierwsza edycja performansu, fot. B. Stawiarski

W ramach wystawy „Ustawienia prywatności” zapraszamy na drugą odsłonę performansu amerykańskiego kolektywu DIS Magazine, która odbędzie się przy współpracy z festiwalem WARSZAWA W BUDOWIE.

DIS to jedna z najbardziej znanych i progresywnych grup artystycznych związanych z nurtem post-internetowym. W swoich interdyscyplinarnych projektach, do których można zaliczyć ich kultowy fanzine, sesje mody, a nawet autorską bazę fotografii stockowej, twórcy związani z DIS eksplorują alternatywny język wizualny. Często sięgają po estetykę reklamy i dizajnu korporacyjnego, poddając je przewrotnej, humorystycznej interpretacji.

Great Thinkers Tech Fit - to specjalna odzież sportowa zaprojektowana przez DIS. Na ubraniach znalazły się twarze „modnych“ wśród lewicowych środowisk filozofów (np. Slavoja Žižka i Giorgio Agambena), których wizerunek posłużył w kreowaniu produktu. DIS reinterpretuje strategię brandingu i marketingu nie tylko wobec przedmiotów, ale i ludzkiej tożsamości, zadając pytanie o nasze współczesne aspiracje związane z kultem ciała i konsumpcją idei.

Comiesięczny cykl performansów został pomyślany jako zabawa z konwencją nocnych biegów, w których biegacze i biegaczki w strojach Great Thinkers Tech Fit przemierzają ulice Warszawy pod osłoną nocy. Zapraszamy na drugą edycję biegu trasą specjalnie zaprojektowaną przez DIS, która nawiązywać będzie do tegorocznej topografii festiwalu WWB.

Formularz zapisów pojawi się na tej stronie na tydzień przed wydarzeniem.