Daniel Muzyczuk oprowadza po wystawie „Inny Trans-Atlantyk”

• Daniel Muzyczuk oprowadza po wystawie \

Carlos Cruz-Diez, Physichromie No. 1025, 1975

Niedzielne oprowadzania po wystawie „Inny Trans-Atlantyk. Sztuka kinetyczna i op-art w Europie Wschodniej i Ameryce Łacińskiej w latach 50. – 70.” prowadzą eksperci i badacze.

Zaproszeni goście podczas oprowadzania skupią się na wybranych fragmentach lub aspektach wystawy, opowiadając o niej z perspektywy własnych doświadczeń i badań.

Oprowadzanie gościnne w tym tygodniu poprowadzi Daniel Muzyczuk.

Daniel Muzyczuk

Daniel Muzyczuk jest kierownikiem Działu Sztuki Nowoczesnej w Muzeum Sztuki w Łodzi. Kurator projektów m. in.: „Long Gone Susan Philipsz, Poszliśmy do Croatan” (z Robertem Rumasem), „MORE IS MORE” (z Agnieszką Pinderą i Joanną Zielińską), „Melancholia sprzeciwu” (z Agnieszką Pinderą), „Spojrzenia 2011” oraz „Dźwięki elektrycznego ciała. Eksperymenty w sztuce i muzyce w Europie Wschodniej 1957-1984” ( z Davidem Crowleyem), „Notatki z podziemia. Sztuka i muzyka alternatywna w Europie Wschodniej 1968-1994” (wraz z Davidem Crowleyem), oraz „Muzeum rytmu” (z Natashą Ginwalą. Kurator pawilonu polskiego na 55 Biennale Sztuki w Wenecji. Zwycięzca (z Agnieszką Pinderą) konkursu im. Igora Zabla w 2011. Vice-prezes AICA Polska.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Inny Trans-Atlantyk"Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Inny Trans-Atlantyk"Kinetyczny czwartek MUZEUM nad Wisłą
12:00 Warsztaty Pomiary widzeniaDziałania otwarte MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie „Inny Trans-Atlantyk. Sztuka kinetyczna i op-art w Europie Wschodniej i Ameryce Łacińskiej w latach 50. – 70.” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Wykład Moda - Pragnienie kosmosu i sztukiwykład Marcina Różyca Powidoki
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22, Warszawa
14:00 Oprowadzanie Dyrektor Joanna Mytkowska oprowadza po wystawie Inny Trans-Atlantyk MUZEUM nad Wisłą
18:00 Wykład Sztuka jako przygodność. Stanisław Lem i granice przypadkuWykład Jakuba Momro MUZEUM nad Wisłą