Czyja to kolekcja?
Działania otwarte

  • Czyja to kolekcja?

    fot. Marta Styczeń

Kto kolekcjonuje sztukę? Co zbiera i dlaczego? Może zamawia dzieła specjalnie na jakąś okazję?

W niewyjaśnionych okolicznościach w Muzeum znalazł się obszerny zbiór dawnych rycin. Nie mamy pewności, kiedy powstały i czyją są własnością. Potrzebujemy pomocy dzieci, by wspólnie zbadać zagadkowe obiekty! Jesteśmy przekonani, że jeśli przyjrzymy się im dobrze, uda nam się rozwiązać zagadkę i dowiedzieć, do kogo należały. Każda kolekcja może nam wiele powiedzieć o jej właścicielu i czasach, w których żył, chociaż może się też zdarzyć tak, że zaplączą się w niej prace z zupełnie innego porządku...

Prowadzenie: Zuzanna Wesołowska i Bernard Wnuk.

W ramach cyklu najmłodsi użytkownicy Muzeum mogą uczestniczyć w spotkaniach warsztatowych o otwartej formule.

Przez trzy sobotnie godziny na wystawie można spotkać edukatorów muzealnych, którzy zaproszą do ćwiczeń i kreatywnych zadań. Do grupy można dołączyć w dowolnym momencie i w dowolnej chwili ją opuścić. Każde spotkanie ma inny temat przewodni.

Działania otwarte są częścią weekendowego cyklu „Po co dzieciom artyści?”, który zawsze związany jest tematycznie z aktualnymi wystawami w Muzeum.

Terminy działań otwartych towarzyszących wystawie „Czym jest Oświecenie? 200 lat Gabinetu Rycin BUW” w Muzeum nad Wisłą: soboty 19 maja oraz 9 i 16 czerwca. Działania odbywają się w godzinach 12.00-15.00. Nie obowiązują zapisy, można dołączać w dowolnym momencie.

Prowadzenie: Zuzanna Wesołowska i Bernard Wnuk.

Cykl działań otwartych towarzyszących wystawie „Czym jest Oświecenie?”:

19 maja / Czyja to kolekcja?
9 czerwca / Do czego służy kolekcja?
16 czerwca / Ile w rycinie jest ruchu?

Inne wydarzenia z tego cyklu: