Czy zamieszkamy razem?
Cohousing senioralny w Polsce

• Czy zamieszkamy razem?

ilustracja: Kaja Kusztra

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na rozmowę w ramach 12. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE „Coś wspólnego", realizowaną przez grupę Mieszkać razem.

Cohousing to komuna, a starych drzew się nie przesadza? Stereotypy i marzenia o wspólnym mieszkaniu. Jak mieszkają starsi Polacy? Jak chcemy się zestarzeć?

Przy wsparciu rodziny, instytucji czy w gronie znajomych? Większość osób 60+ posiada mieszkania na własność - jak zamienić je na metry kwadratowe we wspólnocie?
O potencjale tworzenia cohousingów przez starszych Polaków Marta Trakul-Masłowska z Fundacji Na Miejscu porozmawia z dr Agatą Twardoch - ekspertką do spraw mieszkalnictwa z Politechniki Śląskiej oraz Magdaleną Ruszkowską-Cieślak, Dyrektorką Fundacji Habitat Polska.

Rozmowa będzie transmitowana na profilu Muzeum na Facebooku.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

11:00 Warsztaty Niedziela to tydzieńWarsztaty rodzinne online Online
,
17:00 Warsztaty Artystyczne interwencje w przestrzeni publicznejWarsztaty interwencji krytycznej Online
18:00 Debata Zjednoczone ruiny Po co nam miejsca? Online
11:00 Warsztaty Szycie relacjiWarsztaty rodzinne online Online
18:00 Debata Feminizacja cohousingów senioralnychGrupa Mieszkać razem Online
18:00 Spotkanie Czym jest opieka: nadzorem czy troską?Spotkanie online Online
,
12:00 Warsztaty Społecznie i ekonomicznie świadome korzystanie z platform cyfrowychWarsztaty z Janem Zygmuntowskim Online
16:00 Oprowadzanie Coś wspólnego zamkniętegoOprowadzanie kuratorskie Online
18:00 Debata Dobre praktyki pomaganiaJak pomagać, aby nie szkodzić? Online