Czy obraz zawsze musi być kolorowy?
Warsztaty rodzinne

• Czy obraz zawsze musi być kolorowy?

fot. Jan Brzeziński
  • Czy obraz zawsze musi być kolorowy?

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na rodzinne warsztaty towarzyszące wystawie „Farba znaczy krew”.

Paulina Ołowska w swoim portrecie tancerki - Krystyny Mazurówny prezentowanym na wystawie „Farba znaczy krew” używa tylko odcieni szarości i czerni. Podczas warsztatów poznamy bliżej historię portretowanej postaci i zastanowimy się, skąd wziął się pomysł na użycie właśnie takich kolorów.

Tematem pracy Pauliny Ołowskiej częstą są wyraziste postaci artystek. Co zaciekawiło malarkę w Krystynie Mazurównie, że postanowiła ją sportretować? Podczas warsztatów zrobimy farby przy użyciu pigmentów i spoiwa, a następnie użyjemy ich do namalowania wspólnego portretu wymyślonej postaci.

Prowadzenie: Zuzanna Zasacka, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. W Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie prowadzi warsztaty dla dzieci młodzieży i oprowadza po wystawach. Od lat pracuje jako instruktorka narciarstwa.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat. Zakładamy aktywny udział opiekunów.

Udział w warsztacie jest płatny. Bilet na działania rodzinne kosztuje 10 zł i obejmuje udział dziecka wraz z opiekunem. Udział kolejnego dziecka jest dodatkowo płatny 5 zł. Zapisy odbywają się przez formularz zgłoszeniowy.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie "Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Olga Dmowska i Viola Głowacka oprowadzają po wystawie„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Filozofia feministyczna i jej odcienieOprowadzanie filozoficzne po wystawie „Farba znaczy krew” MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Oko w oko z obrazemSztuka dla najmłodszych MUZEUM nad Wisłą
13:00 Warsztaty Widzieć i rozumiećWarsztaty dla dorosłych MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Niedzielny spacer po wystawie„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie”. MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Katarzyna Oczkowska oprowadza po wystawie„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Wtorek w Muzeum z wystawą„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Popołudnie w Muzeumz wystawą „Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą