Czucie miasta: dźwięki i słuch. Spacer samorzeczniczy
WARSZAWA W BUDOWIE 14

• Grafika. Na czarnym tle pojawiają się białe pasy nawiązujące do pasów drogowych. Grafikę przecina szerszy pas w drobne, białe kropki przypominający asfalt.

Zapraszamy na trzeci spacer samorzeczniczy pt.„Czucie miasta: dźwięki i słuch" w ramach 14. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE. Oprowadzają: Justyna Kieruzalska, Tomasz Grabowski, Joanna Ciesielska i Magda Schromová.

Spacery samorzecznicze to doświadczenie Alei Jerozolimskich na odcinku tak zwanego. ścisłego centrum Warszawy. Przestrzeni o wielu funkcjach. Przestrzeni, którą każdego dnia przemierzają setki tysięcy ludzi – mieszkańcy_ki Warszawy i osoby odwiedzające stolicę.

Niezależnie od tego kim jesteśmy, skąd jesteśmy i dlaczego tu jesteśmy, to odcinek miasta, w którym rzadko się zatrzymujemy… Chyba, że w oczekiwaniu na tramwaj, czy autobus. Zatrzymajmy się na chwilę. Chodźmy na spacer! Doświadczmy wspólnie dobrze znanego fragmentu miasta z różnych perspektyw, usłyszmy opowieści o nim od różnych ludzi. Naszymi przewodnikami będą samorzecznicy_czki z niepełnosprawnościami. Proponujemy Ci spacer, chwilę uważności i zatrzymania. Proponujemy i Tobie, i nam, oddanie głosu osobom z niepełnosprawnościami i ludziom z ich najbliższego otoczenia. To oni i one pozwolą Ci poczuć miasto, doświadczyć jego mniej lub bardziej oczywistych odcieni.

Każdy spacer zaczyna się o godzinie 12:00. Trwa około godziny zegarowej. Za każdym razem spotykamy się pod Rotundą PKO, Marszałkowska 100/102.

Dostępność

Trasa spaceru – na tyle na ile jest to możliwe w związku z jego tematyką – omija bariery architektoniczne. Podczas wydarzenia obecne będą osoby przygotowane do realizowania asysty.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub wparcia (na przykład asysty, audiodeskrypcji na żywo lub tłumaczenia PJM), napisz lub zadzwoń: - e-mail: fundacja@polskabezbarier.org - telefon/sms: 783-056-093

Poinformuj nas o swoich potrzebach z wyprzedzeniem – pozwolisz nam dzięki temu lepiej przygotować wydarzenie.

Zaproszenie w Polskim Języku Migowym
(PJM).

Justyna Kieruzalska – graficzka i ilustratorka. Założycielka studia graficznego UHO, gdzie zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracjami. Jako edukatorka i animatorka środowiska Głuchych i współpracowała z Galerią Labirynt w Lublinie, ale także z instytucjami kultury i NGO-sami, w tym w Poznaniu i Białymstoku. Należy też do Rady Kultury Miasta Lublina. W 2020 roku została Kobietą na Medal 2020 Gazety Wyborczej. Jest również autorką ilustracji w publikacjach: „Odmienny świat?” Oraz komiksów „Igor i Wehikuł czasu”, „Holokaust”.

Tomasz Grabowski – głuchy artysta multimedialny. Grafik pracujący w Mazowieckim Instytucie Kultury. Twórca projektu "Portrety Głuchych / Deaf Portraits". Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stypendysta programu Socrates Erasmus na uczelni artystycznej École supérieure Estienne des arts et industries graphiques w Paryżu. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia. Ekspert merytoryczny ds. Głuchych. Współzałożyciel Grupy Artystów Głuchych.

Joanna Ciesielska – tłumaczka polskiego języka migowego. Specjalizuje się w tłumaczeniach konferencyjnych on site i RSI, szczególnie o tematyce ekonomicznej, społecznej i sztuk wizualnych. Członkini PSTK i STPJM.

Magda Schromová – tłumaczka konferencyjna polskiego języka migowego. Zajmuje się tłumaczeniem konferencyjnym (RSI, on-site), artystycznym oraz środowiskowym. Specjalizuje się w tematyce edukacyjnej, politycznej i społecznej. Członkini PSTK i STPJM.