Czego sztuka uczy o Ziemi?
Warsztaty dla dorosłych

• Czego sztuka uczy o Ziemi?

fot. Daniel Chrobak

[Zdjęcie przedstawia schodki, element architektury wystawy w Muzeum nad Wisłą]
  • Czego sztuka uczy o Ziemi?

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na kameralne spotkanie związane z wystawą „Wiek półcienia”. Podczas spotkania dbamy o zapewnienie warunków, w których dobrze będą się czuły osoby w spektrum autyzmu.

Czy sztuka może czegoś nauczyć? Jaki jest przekaz sztuki – jasny czy niejasny? Co sprawia, że osoba ucząca ma autorytet? Jakie są potrzeby uczących się?

Poznamy koncepcję wystawy i porozmawiamy o wybranych pracach prezentowanych w Muzeum nad Wisłą. Wspólnie wykonamy krótkie ćwiczenia warsztatowe. Będziemy się uważnie przyglądać otoczeniu i dzielić spostrzeżeniami. Spojrzenia mogą być różnorodne, co jest wartością uczenia się w grupie.

Spotkanie potrwa około 1,5 godziny.

Podczas spotkania dbamy o zapewnienie warunków, w których dobrze będą czuły się osoby w spektrum autyzmu:

• ze strony internetowej można pobrać przewodnik, który pozwoli przygotować się do spotkania (Przewodnik przed spotkaniem dla dorosłych);
  • na wystawie wyłączamy głośne dźwięki i intensywne bodźce świetlne;
  • spotykamy się w małej grupie - do pięciu osób;
  • w czasie trwania spotkania nie organizujemy na wystawie oprowadzań dla grup zorganizowanych ani innych wydarzeń;
  • na początku spotkania przedstawiamy plan działań;
  • zajęcia prowadzą doświadczone edukatorki mające wiedzę na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu. Aktywnie promują wrażliwość na ludzką różnorodność i tolerancyjną postawę.

Jeśli nie uwzględniliśmy czegoś, co umożliwi Co komfortowy udział w zajęciach albo chcesz zapytać o ich przebieg, skontaktuj się z koordynatorką programu Muzeum Dostępne

• mailowo na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl
  • telefonicznie pod numerem 577-006-290.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

17:00 Warsztaty Usłyszeć znikający obrazWarsztaty dla dorosłych MUZEUM nad Wisłą
Cykl Kameralne oprowadzania po wystawie„Wiek półcienia” MUZEUM nad Wisłą
17:00 Warsztaty Tokonoma nad WisłąWarsztaty dla dorosłych w PJM MUZEUM nad Wisłą
17:00 Warsztaty Zapis traconej naturyWarsztaty dla dorosłych MUZEUM nad Wisłą
19:30 Film „Najszczęśliwsza myśl”pokaz filmu Agnieszki Polskiej w Planetarium CNK Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa
17:00 Warsztaty Ziemia w dotykuWarsztaty dla dorosłych MUZEUM nad Wisłą