Czego nie widać w sztuce?
Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Refugees Welcome”

• Grafika. Bladoróżowe tło z ciemnozielonymi wstawkami. Po lewej stronie czarny napis Refugees welcome aukcja charytatywna 2023 po prawej stronie czarny symbol przekreślonego oka.

Grafika: Hekla Studio

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie po wystawie “Refugees Welcome” w ramach cyklu „Czego nie widać w sztuce?”. Oprowadzanie zostało przygotowane z myślą o potrzebach osób z niepełnosprawnością wzroku. Dokładny opis audiodeskryptywny i zaangażowanie zmysłu dotyku pozwala poznać prezentowane na wystawie prace.

Współczesny świat stawia przed nami wiele wyzwań. Jednym z nich jest trwający wciąż kryzys migracyjny. W odpowiedzi na to wyzwanie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Fundacja Ocalenie i Towarzystwo Przyjaciół MSN po raz kolejny zorganizowały wystawę “Refugees Welcome”. Wystawa i towarzysząca jej aukcja dzieł sztuki są solidarnościowym gestem środowiska artystycznego wobec osób z doświadczeniem uchodźczym.

Na wystawie prezentujemy ponad 80 różnorodnych dzieł sztuki. Podczas oprowadzania poznamy prace, które podejmują temat migracji i granic, ale również szeroko pojętych praw człowieka i różnorodności. Porozmawiamy o budowaniu relacji, gościnności, mierzeniu się z poczuciem obcości, a także o solidarności i aktywizmie.

prowadzenie: Marcin Matuszewski

zapisy: muzeumdostepne@artmuseum.pl, tel.: 577 006 290

Dostępność wydarzenia: zapewniamy audiodeskrypcję na żywo, pomoce dotykowe oraz asystę w drodze i podczas wydarzenia (chęć skorzystania z asysty prosimy zgłaszać podczas zapisów).

*Wstęp: 1 zł