Czego nie widać w sztuce I Oprowadzanie z audiodeskrypcją
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie po wystawie z cyklu „Czego nie widać w sztuce”. Wydarzenie towarzyszy wystawie „Anka Ptaszkowska. Przypadkiem”.
Zapraszamy osoby z niepełnosprawnością wzroku i nie tylko!
Zapisy: weronika.regosz@komunikacja.artmuseum.pl (chęć skorzystania z asysty w dotarciu na wydarzenie prosimy zgłaszać podczas zapisu).
Anka Ptaszkowska działa w centrum polskiego środowiska artystycznego od około 60 lat. Była jedną z osób zakładających Galerię Foksal. Pisze manifesty, współpracuje i przyjaźni się z artystami i artystkami.
Osią wystawy poświęconej galerzystce i krytyczce, jest scenariusz filmu autobiograficznego w 32 rozdziałach, napisany przez samą Ptaszkowską w 2016 roku. Zrealizowany na podstawie tego tekstu film Anny Molskiej „Wyobraźcie sobie, że istnieje prawda w sztuce” będzie pokazywany w Muzeum nad Wisłą podczas trwania ekspozycji. Kuratorką wystawy jest Maria Matuszkiewicz.
Podczas spotkania skupimy się na pracach artystów i artystek, z którymi współpracowała i przyjaźniła się Anka Ptaszkowska. Zastanowimy się, czym charakteryzowała się polska sztuka tamtego okresu.
Oprowadzanie odbywa się w ramach cyklu „Czego nie widać w sztuce” i jest prowadzone w sposób dostępny dla osób z niepełnosprawnością wzroku.
Zapewniamy:
audiodeskrypcję, możliwość dotykania wybranych prac i dodatkowe materiały dotykowe, możliwość zadania pytań o niejasne elementy wystawy, asystę wolontariuszki w drodze i podczas wydarzenia (chęć skorzystania z asysty prosimy zgłaszać podczas zapisu).
Spotkanie prowadzi Marcin Matuszewski.
Koszt udziału: 1 zł
Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Kultura bez barier".