Czego nie widać w sztuce I Henryk Stażewski
Oprowadzanie z audiodeskrypcją

• Zdjęcie. Męskie dłonie dotykają kolorowej konstrukcji obiektu wystawowego.

Fot. Olga Ranka

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie z cyklu „Czego nie widać w sztuce”. Wydarzenie towarzyszy wystawie „Anka Ptaszkowska. Przypadkiem”.

Zapraszamy osoby z niepełnosprawnością wzroku i nie tylko!

Zapisy: muzeumdostepne@artmuseum.pl, tel./SMS: 577 006 290 (chęć skorzystania z asysty w dotarciu na wydarzenie prosimy zgłaszać podczas zapisu).

Anka Ptaszkowska działa w centrum polskiego środowiska artystycznego od około 60 lat. Była jedną z osób zakładających Galerię Foksal. Pisze manifesty, współpracuje i przyjaźni się z artystami i artystkami.
Osią wystawy poświęconej galerzystce i krytyczce, jest scenariusz filmu autobiograficznego w 32 rozdziałach, napisany przez samą Ptaszkowską w 2016 roku. Kuratorką wystawy jest Maria Matuszkiewicz.

Tym razem porozmawiamy o twórczości Henryka Stażewskiego. Skupimy się na kwestiach związanych ze sztuką awangardy lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.
W części warsztatowej zbadamy różne typy materiałów. Sprawdzimy ich fakturę pod kątem chropowatości, gładkości i lepkości. Jak te cechy wpływają na odbiór dzieła?

Prowadzenie: Marcin Matuszewski

Zapewniamy: audiodeskrypcję wszystkich materiałów wizualnych i pomoce dotykowe, asystę w drodze i podczas wydarzenia (chęć skorzystania z asysty prosimy zgłaszać podczas zapisów).

Wstęp 1 zł.

Wydarzenie w ramach projektu „Kultura bez barier".

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

17:00 Oprowadzanie Sztuka w całym spektrum I Opowiadania o przeszłości MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Integracyjne warsztaty rodzinne I Formy przestrzenne i faktury MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielsku / Guided tour in EnglishAnka Ptaszkowska. Przypadkiem MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie eksperckieAnka Ptaszkowska. Przypadkiem MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Екскурсія українською мовоюOprowadzanie w języku ukraińskim MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawieAnka Ptaszkowska. Przypadkiem MUZEUM nad Wisłą
19:00 Dyskusja Czerwona BramaSpotkanie wokół twórczości Bogusława Choińskiego MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawieAnka Ptaszkowska. Przypadkiem MUZEUM nad Wisłą