Czego nie widać na wystawie „Walka o ulice”
Oprowadzanie z audiodeskrypcją

• Zdjęcie. Fragment wystawy „Walka o ulice\

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie po wystawie „Walka o ulice”. Wystawa jest częścią 14. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

Oprowadzanie poprowadzi Marcin Matuszewski.

Zapisy: muzeumdostepne@artmuseum.pl lub nr tel. 577 006 290

Tytuł wystawy został zapożyczony z książki „Walka o ulice" autorstwa Janette Sadik-Khan. Amerykańska aktywistka pisze: „podstawowa zasada organizacji ruchu znana jest od stu lat i do tej pory była ignorowana przez planistów. Głosi, że skutki zależą od tego, co zbudujesz. Więcej pasów ruchu, to więcej samochodów”.
Osią festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE jest pytanie o uniwersalne projektowanie ulic – czy można to zrobić tak, by były one dostępne i przyjazne dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców? Wychodzimy z założenia, że na ulicach Warszawy zmieścimy się wszyscy.

Oprowadzanie odbywa się w ramach cyklu „Czego nie widać w sztuce” i jest prowadzone w sposób dostępny dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Zapewniamy:
audiodeskrypcję, możliwość dotykania wybranych prac i dodatkowe materiały dotykowe,
możliwość zadania pytań o niejasne elementy wystawy,
asystę wolontariuszki w drodze i podczas wydarzenia (chęć skorzystania z asysty prosimy zgłaszać podczas zapisu).

Koszt udziału: 1 zł

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Kultura bez barier".

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

17:00 Film Dlaczego Właśnie Rower? Projekcja filmu w kinie Syrena KINO SYRENA
Rynek Starego Miasta 42,
17:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Jak poruszamy się po mieście? Integracyjne warsztaty rodzinne MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielsku / Guided tour in EnglishWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie ЕКСКУРСІЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮOprowadzanie w jęz. ukraińskim MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprawadzanie kuratorskie po wystawie z udziałem aktywistów miejskichWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Oprawadzanie po wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
18:00 Debata Jak zakończyć walkę o ulice? O projektowaniu uniwersalnym miastaWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielskuWASZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą