Ciałopozytywnie. Dojrzali Wspaniali

• Ciałopozytywnie. Dojrzali Wspaniali

fot. Kuba Mozolewski
  • Ciałopozytywnie. Dojrzali Wspaniali

„Dojrzali Wspaniali zapraszają na wspólne oglądanie wystaw” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Spotkania odbywają się w każdy czwartek między 16:00 a 18:00.

Niezależnie od wieku, każdemu jest bliska potrzeba stwarzania sobie okazji do doznań i wyrażania siebie, dlatego podczas spotkań mogą Państwo nie tylko posłuchać opowieści o pracach, ale też swobodnie wypowiedzieć się na temat oglądanej sztuki i towarzyszących temu emocji. Spotkania są także okazją do nawiązania i utrzymania kontaktów towarzyskich z osobami o podobnych zainteresowaniach. Wolny czas jest cenny – wykorzystajmy go w satysfakcjonujący sposób.

Po wystawie oprowadza opiekunka publiczności i przewodniczka Jolanta Woch, a w czwartki również zaproszeni przez nią goście: kuratorzy wystaw, artyści, krytycy sztuki i aktywiści kultury.

W tym tygodniu na spotkaniu będzie gościć Kaya Szulczewska: twórczyni internetowa, feministka, działaczka społeczna. Założycielka profilu Ciałopozytyw - inicjatywy promującej pozytywne podejście do ciała, gdzie m.in. uczy na temat samoakceptacji oraz walczy z dyskryminacją ze względu na płeć, wygląd, orientację, zdrowie czy sprawność (etc). Punktuje propagandę branży „beauty” i stara się uwolnić ludzi od presji związanej z wyglądem. Powadzi też działania w tematyce praw kobiet, profilaktyki zdrowia, seksedukacji i psychoedukacji. Wybór omawianych prac bedzie krążył wokół tematu ciała, cialopozytywności, feminizmu i kobiecej seksualności.

Druga część spotkania odbywa się w kameralnej atmosferze. Przy kawie i ciastkach na zainteresowanych czeka prezentacja dotycząca cialopozytywności.

Nie obowiązują zapisy. Spotkania mają formułę otwartą, dołączyć można w każdej chwili. Udział w cenie biletu (2-5 zł).

Cykl powstał we współpracy z Fundacją Zaczyn od wielu lat działającą na rzecz osób starszych.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Spotkanie Mistress Rebecca w WarszawieReba Maybury w rozmowie z Natalią Sielewicz MUZEUM nad Wisłą
12:30 Spotkanie Gdy sztuki piękne nie zawsze są piękneRozmowy o wystawie „Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Piątkowy wieczór z wystawą„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie "Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Agata Słowak i Monika Misztal oprowadzają po wystawie„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Niedzielny spacer po wystawie„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie”. MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Agnieszka Taborska oprowadza po wystawie„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Wtorek w Muzeum z wystawą„Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Popołudnie w Muzeumz wystawą „Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie” MUZEUM nad Wisłą