Być pop i w dyskursie
Spotkanie z Karolem Radziszewskim

• Być pop i w dyskursie

Spotkanie z Karolem Radziszewskim będzie poświęcone jego twórczości filmowej. Artysta opowie o jej ewolucji od krótkich form wideo z początku lat 2000 do coraz bardziej rozbudowanych filmów dokumentalnych i fabularnych z ostatniego czasu. Spotkanie połączone będzie z projekcjami filmów artysty.

Karol Radziszewski (ur.1980) twórca filmów, fotografii, instalacji, autor projektów interdyscyplinarnych. Absolwent Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Wydawca i redaktor naczelny magazynu „DIK Fagazine”. Laureat Paszportu Polityki (2009). Jego prace były pokazywane m.in. w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Współczesnym Wrocław, Muzeum Narodowym w Warszawie, CSW Zamek Ujazdowski, Kunsthalle Wien, New Museum w Nowym Jorku, Cobra Museum w Amsterdamie oraz na biennale PERFORMA 13 w Nowym Jorku, 7. Göteborg Biennale, 4. Prague Biennale i 15. Biennale Sztuki Mediów WRO.

Spotkanie z Karolem Radziszewskim towarzyszy trzeciej odsłonie Filmoteki Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.