Boring Drug w Parku Rzeźby na Bródnie
Koncert w ramach cyklu \"Co słychać\"

• Boring Drug w Parku Rzeźby na Bródnie

płyta zespołu Boring Drug (Altanova Press)

Muzeum zaprasza na wydarzenie towaryszące cyklowi wydarzeń muzycznych „Co słychać” oraz odsłonie 6. edycji Parku Rzeźby na Bródnie, czyli parkowy koncert zespołu Boring Drug.

Boring Drug to syntezatorowo-perkusyjny kolektyw flirtujący z ginącymi bądź też dawno wymarłymi gatunkami muzycznymi: krautrockiem, spacesynth, new age, czy też (do czego zobowiązuje obecność w zespole dwóch artystów: Łukasza Jastrubczaka i Tomasza Kowalskiego), art rockiem. Koncerty Boring Drug nawiązują również do mitologii dwudziestowiecznej awangardy, zespół improwizował na przykład do rozciągniętego w czasie zapisu wideo Roberta Smithsona ("Asphalt Rundown", 1969) czy wykonywał fragmenty klasycznego eseju tego artysty „A Tour of the Monuments of Passaic” (Artforum, 1967).

Niedawno, nakładem Altanova Press, ukazała się pierwsza płyta Boring Drug. Wydawca tej ekscentrycznej oficyny, Sebastian Buczek, wyjaśnia: „Płyta nagrana jest na pszczelim wosku, powielana na ręcznej prasie z miedzianej matrycy, w Pogorzelcu, w barwionym i naturalnym PCLu w nakładzie 100 egzemplarzy. Do recyklingu płyty w domowych warunkach - w tym celu wystarczy zanurzyć ją w wodzie o temperaturze 70 stopni.”

Podczas parkowego koncertu Boring Drug, towarzyszącego zakopywaniu pracy chińskiego artysty Ai Weiweia, zespół będzie testować granice wytrzymałości, swojej i słuchaczy, przeciągając swój koncert do wielu godzin. Boring Drug wystąpi w składzie poszerzonym o artystkę i instrumentalistkę Ewę Polską (theremin) oraz aktorkę Jaśminę Polak (głos).