Białe opowieści – Śnieżaki w Muzeum
Warsztaty dla dzieci w wieku 3-6 lat

• Białe opowieści – Śnieżaki w Muzeum

Projekt ilustracji: Michalina Rolnik

Jak powstaje śnieg? To sprawa bardzo skomplikowana!

Głęboko w chmurach, gdzieś na krańcu nieba panuje bardzo niska temperatura. Zimne kryształki lodu czekają tam na malutkie pyłki z powierzchni ziemi, które dolatują tak wysoko podczas swojej fruwającej podróży.

Niewiele osób jednak wie, że oprócz kryształków lodu w chmurach mieszkają także Śnieżaki. Wskakują na latające płatki lub kulki śnieżne i spadają prosto na ziemię. Kto jednak wie jak wyglądają i co robią, gdy znajdą się na ziemi?

„Białe opowieści – Śnieżaki w Muzeum” to bajka o stworzeniach spadających z nieba, które chowają się w muzealnych salach. Szukają one na ziemi szczęścia i ciepła. Dzieci podążając za fabułą, śledzą losy Śnieżaków i obserwują kolejne, niezwykłe wydarzenia.

Prowadzi Urszula Sawicka - absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim i wiedzy
 o teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Prowadzi warsztaty edukacyjne w CSW i zajęcia teatralne w jednej z warszawskich podstawówek. Prowadzi bloga o kulturze i edukacji muzeumnudy.blogspot.com.

Informujemy, że na ten termin nie ma już wolnych miejsc.

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: