Aukcja sztuki na rzecz Refugees Welcome

• Aukcja sztuki na rzecz Refugees Welcome

ilustracja: Fundacja Ocalenie

Z okazji Światowego Dnia Uchodźcy, Fundacja Ocalenie i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają do Muzeum nad Wisłą na charytatywną aukcję sztuki na rzecz programu Refugees Welcome.

Już ponad 40 artystów zgodziło się przekazać prace na rzecz uchodźców. Cały dochód z aukcji przeznaczony zostanie na wsparcie programu Refugees Welcome.

Program Refugees Welcome łączy warszawiaków, którzy mają wolny pokój w swoim domu z uchodźcami, którzy go potrzebują. W ten sposób pomaga znaleźć dach nad głową, ale nie tylko – równocześnie otwiera drogę do integracji, wzajemnego poznania i przełamywania stereotypów – bo wspólny dach otwiera wiele drzwi.

Misją programu jest tworzyć nową kulturę powitania. Program działa w ramach Fundacji Ocalenie. Partnerami aukcji są Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które w swojej siedzibie nad Wisłą będzie gościć wydarzenie, a także portal rynku sztuki Art Info.