Artystyczna Podróż Hestii
Gala wręczenia nagród

• Artystyczna Podróż Hestii

Między 8 a 23 maja prace finalistów 14. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii będzie można oglądać na wystawie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w przestrzeni przy ul. Pańskiej 3.

Zwycięzcy tegorocznej odsłony konkursu zostaną ogłoszeni podczas gali, która odbędzie się 11 maja 2015 r. o godzinie 19:00. Wręczone zostaną Nagrody Główne: miesięczne rezydencje artystyczne w Nowym Jorku i Walencji, a także nagrody dodatkowe. Oprócz dwóch Nagród Głównych przyznana zostanie również Nagroda Specjalna. Laureata tego wyróżnienia wskaże prezes Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia SA – Piotr M. Śliwicki. Laureat otrzyma komercyjne zlecenie na artystyczną realizację sprawozdania rocznego z działalności firmy, oraz zagraniczną podróż artystyczną do miejsca wskazanego przez Fundatora i wybranego w oparciu o profil twórczości przedstawiony w prezentacji finałowej. Podczas wystawy w MSN pokazana zostanie praca zeszłorocznego laureata Nagrody Specjalnej: Mateja Franka.

Przyznana również zostanie Nagroda Publiczności. Laureat Nagrody Publiczności spędzi artystyczny weekend w Berlinie. Spośród głosujących wylosowana zostanie jedna osoba, która otrzyma bon na zakupy w bookoffie w MSN o wartości 1000 zł. Na wybranego artystę będzie można głosować w ramach „Weekendu z młodą sztuką”, organizowanego wspólnie ze Zwykłym Życiem w dniach 9 i 10 maja w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: