ANGELS OF PEACE
Koncert finałowy #AżTak Festiwal 2022 w SDK „Słonecznik” i warsztaty z Lilianną Krych

• ANGELS OF PEACE

#AżTak Festiwal to pierwszy festiwal warszawskiej kooperatywy muzycznej Hashtag Ensemble. Odbędzie się w dniach 7–9 lipca 2022 w przestrzeniach publicznych Warszawy. Solidarny Dom Kultury „Słownecznik" zaprasza na warsztat z Lilianną Krych i finałowy koncert festiwalu.

Podczas trzech festiwalowych dni usłyszeć będzie można muzykę współczesną i improwizowaną w nietypowych miejscach: w Pawilonie edukacyjnym Kamień nad Wisłą, w Ogrodzie Botanicznym UW oraz we wspierającym uchodźców z Ukrainy Domu Kultury MSN “Słonecznik”.

Hasłem przewodnim #AżTak Festiwalu 2022 jest SUPERORGANIZM – idea, która łagodzi wewnętrzne konflikty tożsamościowe, zażegnuje niszczący konflikt człowieka z naturą czy wreszcie zatrzymuje wojny. Podczas #AżTak Festiwalu zespół Hashtag Ensemble proponuje uczestnikom głęboką refleksję nad otaczającą nas rzeczywistością, zdrowy aktywizm realizowany we współpracy ze wspólnotami lokalnymi i odzyskanie kontaktu z własnym ciałem i emocjami.

Wydarzenia:

ANGELS OF PEACE
9 lipca 2022, Solidarny Dom Kultury MSN “Słonecznik”, Muzeum na Pańskiej, ul. Pańska 3, Warszawa
17:00 – warsztat performatywny dla osób uchodźczych z Lilianną Krych
18:00 – koncert

Uchodźcy z Ukrainy i aktywiści Domu Kultury Słonecznik pod kierunkiem Lilianny Krych stworzą i wykonają partyturę graficzną „p-e-a-c-e”. Wieczorem Hashtag Ensemble zaprasza na koncert finałowy, którego utwory opowiadać będą o aktualnych konfliktach: geopolitycznych, tożsamościowych i ekologicznych. „Seamy Side” ukraińskiej kompozytorki Katariny Gryvul to muzyka geopolitycznego napięcia, tematem „Angels of Peace” Wojciecha Błażejczyka jest horror wojny w Donbasie toczącej się od 8 lat, „Sea of Prism” Rafała Ryterskiego to kołysanka dla martwego Bałtyku ukazująca wyniszczający konflikt człowieka z naturą, „Blanc sur Blanc” izraelskiego kompozytora Ofera Pelza interpretuje cykl przemocy we współczesnych społeczeństwach, a „Five Daily Miniatures” Olgi Neuwirth wykorzystuje poezję Gertrudy Stein i dotyka codziennych „wyborów pamięci”, szczególnie dojmujących w dobie wojny informacyjnej.

Program:
Olga Neuwirth – Five Daily Miniatures
Rafał Ryterski – Sea of Prism
Katarina Gryvul – Seamy Side
Wojciech Błażejczyk – Angels of Peace
Ofer Pelz – Blanc sur Blanc

Wystąpią:
Michał Sławecki – kontratenor, Ania Karpowicz – flet, Adam Eljasiński – klarnet, Wojciech Psiuk – saksofon, Marta Piórkowska – skrzypce, Aleksandra Demowska-Madejska – altówka, Dominik Płociński – wiolonczela, Mateusz Loska – kontrabas, Wojciech Błażejczyk – gitara elektryczna, Magdalena Kordylasińska-Pękala – perkusja, Rafał Ryterski – elektronika, Kamila Wąsik-Janiak – skrzypce, Piotr Sałajczyk – fortepian, Lilianna Krych – dyrygentka.

Pierwszy festiwal warszawskiej kooperatywy muzycznej Hashtag Ensemble współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa. Partnerami festiwalu są ZAIKS, Ogród Botaniczny UW, Dom Kultury MSN “Słonecznik” oraz Fundacja Przyjaciół Warszawskiej Jesieni. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

17:00 Wydarzenie Wykład Lesi PczołkiJęzyk represji jest ich językiem ojczystym MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
18:00 Premiera książki Baltic Trienniale 14: The Endless FrontierPremiera publikacji MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
18:00 Wykład [Wydarzenie odwołane!] Choreografie SojusznictwaKem Szkoła 2022 MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
19:00 Wykład Wyobrażenie „Wschodniej Europy". Neokolonialne spojrzenie artystyczne | Лекція: Образ «Східної Європи». Неоколоніальний художній поглядWykład Marii Vorotiliny MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
18:00 Warsztaty Warsztat: Front kulturalny jako forma oporu w Ukrainie MUZEUM na Pańskiej
18:00 Premiera SONIAKH digest MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa