Agnieszka Polska | Stara Rzeka
Koncert w ramach cyklu \"Co słychać\" i \"Muzeum wychodzi na Plac\"

• Agnieszka Polska | Stara Rzeka

Prezentujemy wspólny projekt Agnieszki Polskiej oraz Kuby Ziołka (Stara Rzeka) stanowiący kontynuację współpracy rozpoczętej podczas realizacji filmu Future Days.

„Future Days” to film, który powstał latem 2013 w czasie pobytu Agnieszki Polskiej na szwedzkiej wyspie Gotlandii w ramach stypendium Baltic Arts Center. Przedstawia on fantasmagoryczny obraz nieba, zamieszkałego przez zmarłych artystów, reprezentantów XX-wiecznej neoawangardy, którzy pozbawieni strachu przed śmiercią i zapomnieniem znaleźli się w impasie twórczym. Za warstwę muzyczną filmu odpowiedzialny jest między innymi Kuba Ziołek ze Starej Rzeki.

Podczas wieczoru na Pl. Defilad Kuba Ziołek zagra na żywo do specjalnie przygotowanego przez Agnieszkę Polską materiału wizualnego, który nie znalazł się w końcowej wersji „Future Days”.

Agnieszka Polska (ur. 1985) - tworzy filmy, animacje i fotografie. Korzysta ze źródeł archiwalnych, bądź też sfabrykowanych materiałów wizualnych, stylizowanych na obrazy pochodzące sprzed kilku dekad. Tematem jej prac jest często historia sztuki - zwłaszcza z lat 60. i 70. – jej mity, trudne do zweryfikowania legendy, jak i mechanizmy pamiętania, amnezji i wyparcia w systemach konstruowania kanonów artystycznych.

Kuba Ziołek - gitarzysta, kompozytor, producent. Współtwórca licznych projektów muzycznych m. in.: Hokei, T’ien Lai oraz Starej Rzeki, której wydany w zeszłym roku nakładem wydawnictwa Instant Classic album "Cień chmury nad ukrytym polem" spotkał się ze znakomitym przyjęciem polskich i zagranicznych krytyków muzycznych.