Szkic autorstwa Oskara Hansena

Z radością informujemy, że Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie otrzymało dofinansowanie na zakup szkiców oraz szkicowników Oskara Hansena oraz obiektów stanowiących wyposażenie Domu Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie.

Zakup dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego „Narodowego Instytutu Muzeów Rozbudowa zbiorów muzealnych".

W ramach zadania „Zakup kolekcji obiektów i prac rysunkowych związanych z Domem Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie" zostanie zakupionych 19 szkicowników oraz ponad 300 szkiców autorstwa Oskara Hansena, oraz część obiektów, które znajdują się w Domu w Szuminie (meble i urządzenia projektu Zofii i Oskara Hansenów, memorabilia oraz narzędzia pracy i życia codziennego).