Wracamy 4 maja!
Muzeum nad Wisłą ponownie otwarte

• Wracamy 4 maja!

fot. Bartosz Stawiarski

W związku z ponownym otwarciem Muzeum nad Wisłą informujemy, że w pawilonie obowiązywać będzie nowy regulamin zwiedzania, dostosowany do zaleceń i instrukcji wydawanych przez Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Bezpieczeństwo zwiedzających i pracowników pozostaje dla nas priorytetem, dlatego na bieżąco aktualizujemy procedury. Przed wizytą zachęcamy do zapoznania się z nowymi wytycznymi:

1. Muzeum nad Wisłą będzie otwarte w następujących dniach i godzinach:
OD WTORKU DO CZWARTKU 12.00–19.00
PIĄTEK 12.00–20.00
SOBOTA 11.00–20.00
NIEDZIELA 11.00–18.00.

Jednocześnie informujemy, że wystawa „Henryk Streng/Marek Włodarski i modernizm żydowsko-polski” zostaje przedłużona do 16 maja, Muzeum będzie uczestniczyć w przypadającej na sobotę 15 maja Nocy Muzeów.

2. Przy wejściu do Muzeum zapewniamy dostęp do płynu dezynfekującego do rąk.

3. Stosujemy zasadę bezpiecznej odległości – minimum 2 metry (zasada nie dotyczy opiekunów dzieci do 13 roku życia i osób z niepełnosprawnościami wymagających wsparcia asystenta).

4. Do Muzeum zapraszamy w maseczce zakrywającej usta i nos.

5. Ograniczyliśmy liczbę zwiedzających, którzy mogą przebywać w tym samym czasie w przestrzeni wystawy. Limit ten wynosi 50 osób. Kolejne osoby będą mogły rozpocząć zwiedzanie, dopiero gdy poprzedni zwiedzający opuszczą salę wystawienniczą. Na wystawie będą obecni edukatorzy, którzy udzielą wszelkich informacji zwiedzającym. Dodatkowo od godziny 16:00 w dni powszednie, a w weekend już od godziny 14:00 na wystawie dyżurować będą przewodniczki i przewodnicy. Zachęcamy do udziału w mikrooprowadzaniach (limit osób: 4) w języku polskim i ukraińskim.

6. Limit obowiązuje także w hallu głównym Muzeum nad Wisłą, jednocześnie może przebywać w nim maksymalnie 15 osób.

7. Program publiczny (np. wykłady i debaty) nadal będzie odbywać się w trybie online.

8. Dom Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie zostanie otwarty dla zwiedzających 14 maja, więcej informacji podamy wkrótce!

Dnia 2 lipca 2020 roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie powołało Pełnomocniczkę ds. Bezpieczeństwa Epidemiologicznego, do której można kierować wszelkie uwagi czy pytania dotyczące zasad bezpiecznego zwiedzania i uczestnictwa w ofercie programowej Muzeum. Kontakt z Pełnomocniczką pod adresem: covid@artmuseum.pl