Trwają prace na budowie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Plac budowy odwiedził prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski

• Trwają prace na budowie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Prezydent Rafał Trzaskowski i zastępca dyrektora MSN ds. inwestycji Mikołaj Mundzik na budowie Muzeum. Fot. E.Lach/UM Warszawa
  • Trwają prace na budowie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Od kilku miesięcy trwa budowa przyszłej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Plac budowy odwiedził prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski.

To jedna z naszych najważniejszych inwestycji kulturalnych ostatnich lat. Centrum miasta w ciągu najbliższych lat zyska zupełnie nowe oblicze. Od lat staramy się, żeby budynki, dla których inwestorem jest m.st. Warszawa były nie tylko funkcjonalne – tworzymy jednocześnie nową jakość przestrzeni miejskiej
– mówił prezydent Trzaskowski.

Przebieg prac na budowie MSN jest zgodny z harmonogramem. Obecnie prowadzimy roboty ziemne, prace związane z przenoszeniem kolidujących z budynkiem sieci energetycznych oraz wodno-kanalizacyjnych. Jesteśmy w trakcie wykonywania pali wielkośrednicowych, na których zostanie posadowiony budynek muzeum. Przed końcem roku natomiast rozpoczniemy realizację płyty fundamentowej – skomentował Jarosław Nielipiński, dyrektor Zespołu Kontraktów Regionu Centrum w WARBUD S.A.

Realizacja prac budowlanych nowej siedziby MSN to ważna dla miasta inwestycja. Jest początkiem przebudowy całego otoczenia Pałacu Kultury i Nauki – stanowi kolejny etap zmian na placu Defilad. W trakcie powstawania jest plac Centralny według koncepcji wybranej w formule konkursu, konsultowanej z mieszkańcami Warszawy.