Rezydencja artystyczna Alicji Czyczel
w Dziale Edukacji

• Rezydencja artystyczna Alicji Czyczel

fot. Paweł Brylski

[Artystka stoi przodem do wyświetlanej na ścianie projekcji video, ruchem ciała dopełnia kształt różowej tkaniny na filmie]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na wzmacniające ciało warsztaty ruchowe w ramach rezydencji artystycznej Alicji Czyczel w zespole edukacji.

Pandemia, blokada i izolacja działają osłabiająco, a ciało potrzebuje siły, by działać, wyrażać emocje oraz uleczać się. Warsztaty ruchowe mają na celu pogłębienie odczuwania i nabranie mocy. Skierowane są do osób zainteresowanych praktykami somatycznymi i tańcem oraz chcących zadbać o swoje ciało w uważny, twórczy i czuły sposób.

Chcesz wziąć udział w warsztatach? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Na początku zajęć stworzymy protokół, który umożliwi nam współtworzenie bezpieczniejszej przestrzeni dla osób uczestniczących w warsztatach. Intensywność zajęć będzie dostosowana do potrzeb i rytmów naszych ciał. Zapraszamy wszystkie osoby bez względu na płeć, wiek (od 16 lat) i sprawność.

Alicja Czyczel

jest choreografką, tancerką, performerką i kulturoznawczynią. Jako artystka ruchu rozwija odczuwanie i rozumienie transmaterialności ciała, relacji z dzikością oraz interesuje się leczniczą siłą roślin. Warsztaty są zainspirowane pracą wideo “As Flames Engulfed the River” (2018) Luizy Prado de O. Martins, którą można zobaczyć na wystawie „Kto napisze historię łez? Artystki o prawach kobiet” w Muzeum nad Wisłą.

Warsztaty odbędą się w soboty 19 i 26 lutego o godz. 11-16 w studio tańca El Palacio Del Tango (Wybrzeże Kościuszkowskie 21A), 10 minut spacerem od Muzeum. Limit miejsc: 15 osób. Zapisy odbywają się przez formularz zgłoszeniowy. W zgłoszeniu prosimy napisać kilka zdań o sobie i o tym, czego oczekujecie od warsztatów (np. chcę się zrelaksować, spróbować czegoś nowego, pobyć w ciele).

Ze względów bezpieczeństwa na warsztaty zapraszamy wyłącznie osoby zaszczepione, będziemy prosić o okazanie certyfikatu. Jeśli wzrost zachorowań na covid-19 nie spadnie do czasu planowanego warsztatu, termin może ulec zmianie - mamy jednak nadzieję, że nie będzie to konieczne.