Pokaż, jak mieszkasz na Bemowie
Konkurs fotograficzny

  • Pokaż, jak mieszkasz na Bemowie

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza mieszkańców Bemowa do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie fotograficznym „Pokaż, jak mieszkasz na Bemowie”.

Wybrane zdjęcia zostaną pokazane podczas 8. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE, a ich autorzy otrzymają honoraria za każdą fotografię wykorzystaną w ekspozycji. Oddajmy głos inicjatorce konkursu, Natalii Fiedorczuk:

„Nazywam się Natalia Fiedorczuk, jestem animatorką kultury i na co dzień pracuję w Bemowskim Centrum Kultury. W ramach tegorocznego festiwalu Warszawa W Budowie 8 przygotowuję społeczny projekt fotograficzny. Do udziału w projekcie zapraszam mieszkańców Bemowa, którzy chcieliby pokazać wnętrza swoich domów. Jeżeli chcesz wziąć udział w projekcie, do 15 września wyślij zgłoszenie zawierające fotografie, które będą odpowiedzią na hasła: TUTAJ ODPOCZYWAM, TUTAJ MAM NAJLEPSZE POMYSŁY, TUTAJ CZUJĘ SIĘ BEZPIECZNIE.

Zgłoś od jednej do trzech fotografii – maksymalnie jedno zdjęcie na każdy temat. Do każdego ze zdjęć możesz dodać tytuł lub opis, który nie może przekroczyć jednak 1000 znaków. Jeśli czujesz, że sama fotografia nie oddaje w pełni tego, co chciałbyś nią przekazać, skorzystaj z tej możliwości.

Najlepiej, by zdjęcia pokazywały wnętrze, ale mogą to być też jego najbliższe okolice: balkon, klatka schodowa czy przestrzeń przed Twoim domem. Nie musisz fotografować domowników, nie musisz odkrywać tajemnic domowego zacisza, nie musisz nawet używać swojego imienia i nazwiska – możesz użyć pseudonimu lub pozostać anonimowy. Projekt jest skierowany do każdego, niezależnie od wieku i umiejętności fotograficznych. Dlatego nie przejmuj się, jeśli nie masz profesjonalnego sprzętu albo nie radzisz sobie z kompozycją. Zależy mi tylko na tym, abyś poprzez fotografię opowiedział o tym, jak żyjesz na co dzień. 

Zgłoszenia należy kierować na adres mailowy: jakmieszkasz.bemowo@gmail.com

Zwycięskie zdjęcia zostaną pokazane na festiwalu Warszawa W Budowie 8, który odbędzie się w Muzeum Przemysłu i Techniki NOT w dniach 8 października – 30 listopada. Autorzy wybranych prac otrzymają honoraria za każdą fotografię wykorzystaną w ekspozycji”.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin konkursu „Pokaż, jak mieszkasz na Bemowie”

Zgoda na uczestnictwo dziecka w konkursie „Pokaż, jak mieszkasz na Bemowie”

Zgodę rodzicielską prosimy dostarczyć do siedziby Bemowskiego Centrum Kultury przy ulicy Czumy 8, p. 144, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.