PODZIEL SIĘ CIEPŁEM
Zbiórka Solidarnego Domu Kultury „Słonecznik"

• PODZIEL SIĘ CIEPŁEM

Grafika: Kaja Kusztra

Drogie osoby, po raz kolejny zbieramy środki, żeby odpowiedzieć na otrzymany apel o pomoc. Rosja wykorzystuje zimę jako broń, terroryzując mieszkańców i mieszkanki Ukrainy, aby pozbawić je nadziei. Ale ciemność nigdy nie pokona światła – nikt nie zgasi ani ciepła, ani siły, jaką razem mamy.

Ostatnie miesiące pokazały nam, że zmasowane ataki rakietowe na terytorium Ukrainy mają na celu dewastację infrastruktury energetycznej. W Ukrainie praktycznie już nie ma nieuszkodzonych elektrowni, ciepłowni, linii przesyłowych czy stacji węzłowych. Ponad 17 województw zostało bez prądu po ostatnim rosyjskim ostrzale, padła także łączność telefoniczna i internetowa. W wyniku tzw. “blackoutu” prawie cały kraj został odizolowany od reszty świata – co stanowi kolejny dowód na to, że rosja jest państwem terrorystycznym. Chociaż Ukrainki i Ukraińcy dzielnie, w ciemności i zimie, naprawiają skutki bombardowań, takie ataki będą na pewno się powtarzać. W świetle tych tragicznych wydarzeń musimy się przygotować, aby przetrwać tą zimę razem!

Otwieramy naszą zrzutkę na wsparcie naszych przyjaciół_ek oraz szpitali, z którymi współpracujemy od początku pełnowymiarowej inwazji na Ukrainę. Dzięki wielu z Was udało nam się wysłać niesamowitą ilość pomocy humanitarnej do pogrążonej w wojnie Ukrainy. Lekarstwa, żywność taktyczna i sprzęt medyczny zostały rozprowadzone po szpitalach i potrzebujących. Po każdym transporcie otrzymywaliśmy potwierdzenie i zdjęcia towarów bezpiecznie przekazanych potrzebującym.

Łącznie jako kolektyw: Solidarnościowy Dom Kultury “Słonecznik”, Fundacja Małgosi Braunek “Bądź”, Blyzkist przy wsparciu WIELU przyjaciół udało nam się wysłać do Ukrainy pomoc o łącznej wartości ponad 600 tysięcy złotych. Szczegółowy raport na temat transportów w języku polskim, ukraińskim i angielskim dostepny jest tu: https://fundacjabadz.pl/wesprzyj-ukraine/

W związku z naszą szczególną więzią z opieką medyczną, na podstawie otrzymanej niedawno listy potrzeb, postanowiliśmy przeprowadzić zbiórkę pieniędzy na zakup agregatów, ocieplaczy, opatrunków, bandaży, ciepłych ubrań i innych rzeczy potrzebnych na froncie na bieżąco. Wszyscy możemy sobie wyobrazić konsekwencje wyłączenia prądu i ogrzewania w szpitalach. Musimy działać.

Wpłaty przyjmujemy poprzez portal pomagam.pl: https://pomagam.pl/slonecznik
lub bezpośrednio na konto Fundacji Małgosi Braunek “Bądź” poprzez PayPal lub tradycyjne z dopiskiem “Ukraina”:

FUNDACJA MAŁGOSI BRAUNEK BĄDŹ
PayPal: biuro@fundacjabadz.pl

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

17:00 Dyskusja Strategie mówienia o romskościProjekcja filmu i dyskusja MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
18:00 Debata Nie przestają tworzyć. Jaka jest przyszłość sztuki ukraińskiej?Debata z udziałem ukraińskich twórców w SDK „Słonecznik" MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
19:00 Spotkanie FRIEZE x MUSEUM OF MODERN ART IN WARSAW: Formy oporuRozmowa o tym jak uratować ukraińską sztukę i kulturę MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
17:00 Premiera książki Queer Ukraina: antologia głosów LGBTQI+ w czasie wojnyPremiera książki MUZEUM na Pańskiej