PERŁA&WYJEC TV
5-15 stycznia 2021

  • PERŁA&WYJEC TV

    fot. Sisi Cecylia

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie prezentuje PERŁA&WYJEC TV.


PERŁA&WYJEC TV to seria dziewięciu autorskich, performatywnych, poetyckich i wokalnych oprowadzań po wystawie “Coś wspólnego” w ramach 12. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE. Każdy odcinek dedykowany jest pracom wybranego artysty prezentowanym na wystawie. Odcinki będą emitowane na profilu Muzeum na FB a po premierze do obejrzenia na stronie artmuseum.pl oraz na Vimeo Muzeum.

PERŁA&WYJEC TV:

Hejka!

Kiedy dostałem propozycję, żeby coś zrobić przy WWB12, wiedziałem tylko tyle, że wystawa ma być nie o architekturze, ale tym razem o ludziach, którzy ją zamieszkują – wspólnocie. Miotałem się pewien czas, szukając na oślep jakiegoś wyraźnego kształtu i popełniając parę spektakularnych falstartów, aż w końcu wymyśliłem – zrobię coś, co jakoś tam umiem. Wybrałem więc do prac teksty, wiersze, eseje, szkice i stwierdziłem, że je wykonam, ale pod żadnym pozorem sam. Jeśli wspinać się na szczyt lub iść na dno – to tylko z kimś innym.

Poprosiłem niezwykle utalentowaną Zuzannę Wyjec, by zrobiła muzykę i dała się wrobić bez mrugnięcia okiem. Mieliśmy dać performans w stylu Stare Dobre Małżeństwo gwiazdorzy w Domu Kultury, ale robiący zawrotną i globalną karierę koronawirus zepchnął nas do nażywości onlajnu i tak powstało to oto dzieło: nasza porażkowa telewizja, która de facto jest wideosłuchowiskiem.

Struktura jest mniej więcej taka: najpierw stylizuję się na gadającą głowę i sączę pseudokuratorską gadkę, potem z Zuzanną performujemy część artystyczną – jesteśmy wizualną tapetą dla tekstów, które kocham, poruszają mnie, dają do myślenia albo wydają mi się zwyczajnie ciekawe. Jestem głosem, a Zuzanna muzyką.

Nagrała nas i zmontowała Sisi Cecylia, nasza szczęśliwa gwiazda we wszechświecie, a nad dźwiękiem czuwał niezawodny Jakub Tyro-Niezgoda.

Bierzcie i hejtujcie z tego wszyscy!

Ściski,
P.


 

Zobacz także:

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

DzieńGodzinaNazwa wydarzeniaMiejsce wydarzenia
18:00 Dyskusja Obce ciało? ZA*Grupa Online
,
18:00 Performans Rizdvo 6 Misterium Etnoerotyczne Online
,
18:00 Debata NiewidoczniInstytucje kultury wobec kryzysu bezdomności Online
,
18:00 Debata Tożsamość a widzialność Osoby ciemnoskóre w polu kreatywnym Online
,
14:00 Oprowadzanie Zapach początku, zapach końcaOprowadzanie kuratorskie Kamila Pierwszego Online
,
15:00 Warsztaty Rzeczy, które robimy razemwarsztaty Marianny Dobkowskiej Online
,
18:00 Wykład Teoria Stanów ZapalnychWideowykład Natalii Sielewicz i Eternal Engine Online
,