Nowa platforma L'Internationale Online

• Nowa platforma L\'Internationale Online

internationaleonline.org

Dziesięć lat od powstania L'Internationale Online ma przyjemność ogłosić uruchomienie nowej platformy badawczej i wydawniczej.

Pod redakcją Nicka Aikensa i rady redakcyjnej, opracowana przez Anję Groten, Joela Galveza i Karla Moubaraka, platforma wyznacza nowy rozdział dla L'Internationale Online i szerzej dla konfederacji. Platforma jest pomyślana jako wspólna przestrzeń L'Internationale i jej członków, regularnie zlecająca i publikująca różnorodne treści, które informują, odzwierciedlają i są w dialogu z działaniami sieci. Jest to również przestrzeń, w której sieć może reagować na pilne debaty polityczne i kulturalne.

L’Internationale Online
Od 2013 L’Internationale Online działa jako wspólna platforma badań, debat i komunikacji dla konfederacji. L’Internationale Online to przestrzeń, w której teksty, badania oraz projekty artystyczne przenikają się z działaniami, prezentacjami kolekcji i archiwami instytucji partnerskich. Jest to również miejsc aktualnej debaty kulturalnej i politycznej, dzięki publikowanym oświadczeniom i opiniom, a także powiększająca się biblioteka publikacji. Publikacje są dostępne do pobrania na stronie.

L’Internationale Online zostało stworzone jako platforma współdzielona przez partnerów konfederacji. Treści publikowane na stronie odnoszą się do różnorodnych, aktualnych działań programowych L’Internationale.

Zespół Redakcyjny, w porozumieniu z członkami całej sieci zleca publikacje na platformie. Obecnie treści te są tworzone w ramach trzech wątków tematycznych projektu ‘Museum of the Commons’: ‘Climate’, ‘Situated Organizations’ oraz ‘Past in the Present’, pojawiających się jako tagi w artykułach.