Muzeum wyróżnione
w XIII edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”

• Muzeum wyróżnione

Fot. Marta Ejsmont

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie z przyjemnością informuje, że otrzymało nagrodę oraz wyróżnienie w dwóch kategoriach XIII edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”.

W tej edycji o tytuł najciekawszej wystawy, najlepszego muzealnego projektu edukacyjnego, najlepszego muzealnego projektu otwartego i najlepszego wydawnictwa muzealnego 2018 roku ubiegało się aż 110 zdarzeń muzealnych z całego Mazowsza.

Projekt  „Muzeum Dostępne. Sztuka dla wszystkich” zrealizowany przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie otrzymał II nagrodę w kategorii „najlepszy muzealny projekt edukacyjny zrealizowany w 2018 roku”.

Muzeum zostało również wyróżnione w kategorii „najciekawsze wydawnictwo muzealne wydane lub współwydane w 2018 roku przez placówkę muzealną” za publikację „Park Rzeźby. Rozdział X: Weneckie Biennale na Bródnie”.

Konkurs „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne- Wierzba” ma na celu pobudzenie pracy muzeów poprzez wyłonienie najlepszych placówek muzealnych i wyróżnienie oraz nagrodzenie najciekawszych zdarzeń przez nie opracowanych i realizowanych, promocję muzeów oraz Województwa Mazowieckiego.

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom XIII edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” będzie miała miejsce 30 września 2019 r. w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu.

Więcej informacji: na stronie Samorządu Województwa Mazowieckiego.