Muzeum w budowie
Projekt ogrodzenia terenu budowy projektu Ludovica Ballanda

• Muzeum w budowie

Od kilku miesięcy trwa budowa przyszłej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

To niezwykle ważna dla miasta inwestycja, która ma zaktywizować tę część Śródmieścia oraz jest początkiem przebudowy całego otoczenia Pałacu Kultury.

Ogrodzenie terenu budowy od strony ul. Marszałkowskiej zostało zaprojektowane przez szwajcarskiego grafika i typografa Ludovica Ballanda i jego studio Typography Cabinet. Balland (ur. 1973) współpracuje z Muzeum od 2008 roku, jest też autorem identyfikacji wizualnej instytucji.

Czarno-biała grafika towarzyszyć będzie inwestycji aż do planowego czasu ukończenia budowy w grudniu 2022 roku. Aktualności związane z budową można śledzić na instagramowym koncie @muzeumwbudowie.