L'Internationale Online

• L\'Internationale Online

Quinsy Gario, "i defied the lens so it struck us", esej wizualny, 2019

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie prezentuje L’Internationale Online, platformę badawczą i przestrzeń do dyskusji nad ważnymi zagadnieniami w rozszerzonym polu sztuki współczesnej.

L'Internationale Online to inicjatywa konfederacji dziewięciu instytucji sztuki nowoczesnej i współczesnej skupionych na niehierarchicznym i zdecentralizowanym internacjonalizmie. Jest to przestrzeń, w której publikowane są różnorodne teksty, projekty badawcze i artystyczne, a także wystawy oparte na zbiorach i archiwach instytucji członkowskich.

Platforma to kanał telewizyjny dla wykonawców na żywo oraz kuratorowane programy filmowe. Obejmuje ponadto 6 sekcji: artykuły badawcze, opinie, rozmowy, programy, bibliotekęSłownik Wiedzy Ogólnej. Jest to miejsce do dzielenia się wspólnymi badaniami, sztuką i polityką, w ramach konfederacji L’Internationale oraz wśród jej partnerów.

L'Internationale to siedem dużych europejskich instytucji sztuki: Moderna galerija (MG+MSUM, Ljubljana, Słowenia); Museo Reina Sofía (Madryd, Hiszpania); MACBA, Museu d'Art Contemporani de Barcelona (Barcelona, Hiszpania); Museum van Hedendaagse Kunst Antwerpen (M HKA, Antwerpia, Belgia); Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, SALT (Stambuł i Ankara, Turcja) i Van Abbemuseum (VAM, Eindhoven, Niderlandy), oraz partnerzy: HDK-Valand Academy of Art and Design (HDK-Valand, Göteborg, Szwecja) i National College of Art and Design (NCAD, Dublin, Irlandia).