„Kultura na migi”
Aplikacja mobilna dla osób niesłyszących

• \

"Maria Bartuszová. Formy przejściowe" - widok wystawy, fot. B. Stawiarski

„Kultura na migi” daje osobom niesłyszącym, posługującym się Polskim Językiem Migowym, niepowtarzalną szansę zapoznania się z wybranymi dziełami sztuki z kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz obiektami prezentowanymi na wystawie czasowej „Maria Bartuszová. Formy przejściowe”.

„Kultura na migi” to interaktywny przewodnik po Muzeum wykorzystujący język migowy. Aplikacja jest dostępna do pobrania bezpłatnie na smartfony Lumia z systemem operacyjnym Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1. Zwiedzający Muzeum będą mieli możliwość wypożyczenia urządzenia z zainstalowaną aplikacją. „Kultura na migi” pozwoli zeskanować umieszczone przy eksponatach kody QR i przenieść zwiedzających do klipów wideo, na których znajdują się bogate opisy eksponatów w języku migowym.