Konkurs na koncepcję punktu widokowego
podsumowanie zgłoszeń

• Konkurs na koncepcję punktu widokowego

Fot. Marta Ejsmont

Muzeum Sztuki Nowoczesnej informuje, że zakończyło przyjmowanie zgłoszeń na konkurs na koncepcję punktu widokowego na placu budowy nowego Muzeum.

Na konkurs łącznie wpłynęło ponad trzydzieści zgłoszeń. Listę laureatów ogłosimy już 11 września 2019 roku.

Nagrodą główną jest realizacja zwycięskiego projektu. Przyznane zostaną również nagrody wyróżnienia – trzy dwumiesięczne staże w Muzeum oraz firmach Warbud i APA Wojciechowski.

Projekty oceni komisja w składzie:

• Mikołaj Mundzik (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie),
  • Justyna Siemiradzka (WARBUD S.A.),
  • Małgorzata Nowaczyk (Miasto Stołeczne Warszawa),
  • Szymon Wojciechowski (APA WOJCIECHOWSKI SP. Z O.O.).

Celem kursu jest realizacja tymczasowego punktu widokowego bezpośrednio przy placu budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Obiekt będzie też pełnił funkcję punktu informacyjnego. Ma przybliżać odbiorcom instytucję i proces powstawania nowej siedziby Muzeum. Naszą intencją jest, aby stał się on znakiem trwającej inwestycji. Szukamy projektu pobudzającego intelektualnie i angażującego, o intrygującej formie, która zachęcałaby do wejścia oraz zapoznania się z informacjami o Muzeum i jego budowie.

Budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej finansuje m.st. Warszawa.