Jak pomagać Ukrainie i osobom dotkniętym wojną?
Solidarnie z Ukrainą

• [niebiesko-żółta grafika z napisem po angielsku \

grafika: Studio Lekko

Wojna w Ukrainie trwa już ponad pół roku. Pomoc osobom przebywającym w ogarniętym wojną kraju oraz tym, którzy opuścili Ukrainę, jest nadal niezbędnie potrzebna.

Zachęcamy do przekazywania darowizn oraz angażowania się w działania pomocowe na rzecz Ukrainy. Poniżej zbieramy przykładowe, sprawdzone formy wsparcia.

Come Back Alive
największa zbiórka wsparcia dla Sił Zbrojnych Ukrainy. Fundusze przeznaczane są na potrzeby defensywne armii.

The KLYB Foudnation
zbiórka czystej wody pitnej dla mieszkańców Mikołajowa, miasta, które od kilku miesięcy jest odcięte od regularnych dostaw wody.

Marsh Zhinok
feministyczna organizacja, prowadząca trzy centra dla kobiet z dziećmi, które musiały opuścić domy z powodu wojny.

Fundacja Bądź
jedna z nielicznych Polskich inicjatyw, która nadal zbiera i wysyła leki i sprzęt medyczny do Ukrainy. Fundacja prowadzi także program integracji i pomocy ukraińskim uchodźcom w Polsce.

SDK „Słonecznik”
otwarty, solidarny, wielojęzyczny i wielokulturowy dom kultury funkcjonujący w MSN Warszawa. Kolektyw „Słonecznika” wspiera działalność pomocową w Polsce i w Ukrainie oraz wspólnie z migrantami i uchodźcami z Ukrainy prowadzi stały program edukacyjny, kulturalny i integracyjny.

Darowizny na „Słonecznik” można przekazywać na konto Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (ul. Pańska 3, 00-124 Warszawa).
Konto w PLN: (IBAN) PL61 1140 2004 0000 3002 8222 4063
Konto w EUR: (IBAN) PL62 1140 2004 0000 3012 0763 6055
SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK

Niech żyje wolna Ukraina!

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:00 Premiera książki Baltic Trienniale 14: The Endless FrontierPremiera publikacji MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
18:00 Wykład [Wydarzenie odwołane!] Choreografie SojusznictwaKem Szkoła 2022 MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
19:00 Wykład Wyobrażenie „Wschodniej Europy". Neokolonialne spojrzenie artystyczne | Лекція: Образ «Східної Європи». Неоколоніальний художній поглядWykład Marii Vorotiliny MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
18:00 Warsztaty Warsztat: Front kulturalny jako forma oporu w Ukrainie MUZEUM na Pańskiej
18:00 Premiera SONIAKH digest MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
17:00 Spotkanie Oberih – prezentacja książkiSolidarny Dom Kultury “Słonecznik” MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa