Henryk Streng / Marek Włodarski i modernizm żydowsko-polski
wystawa i program wydarzeń online

• Henryk Streng / Marek Włodarski i modernizm żydowsko-polski

Marek Włodarski, "Cztery sceny we wnętrzu", 1933

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza do zwiedzania wystawy „Henryk Streng/Marek Włodarski i modernizm żydowsko-polski” online, a także do uczestniczenia w wydarzeniach jej towarzyszących.

OPROWADZANIE KURATORSKIE

Zapis wideo oprowadzania kuratorskiego Piotra Słodkowskiego. Nagranie w języku polskim z transkrypcją dla osób z niepełnosprawnościami.

INTERAKTYWNY PRZEWODNIK PO WYSTAWIE

Podstrona wystawy, gdzie można obejrzeć prace ułożone w rozdziały odpowiadające rozmieszczeniu dzieł prezentowanych w obecnie zamkniętym dla zwiedzających Muzeum nad Wisłą.

AUDIOPRZEWODNIK

Opowieść o wystawie zrealizowana przez pracownice i pracowników Muzeum: Pawła Brylskiego, Jakuba Depczyńskiego, Dominikę Jagiełło, Bognę Stefańską i Bernarda Wnuka we współpracy z Radiem Kapitał.

ATLAS POJĘĆ

Cykl prezentujący szeroki wachlarz kontekstów ściśle i luźno związanych z wystawą, rozpiętych między tradycją a współczesnością. Zbiór autorskich komentarzy i spojrzeń badaczy i badaczek zaproszonych do projektu, wykraczających poza dziedzinę historii sztuki.

SZKOŁA W MUZEUM

Zdalne lekcje muzealne zorganizowane wokół wystawy. Program szkolny dostosowany jest do potrzeb i możliwości wszystkich grup wiekowych z uwzględnieniem podstawy programowej.

AKTUALNY PROGRAM WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach online towarzyszących wystawie, organizowanych na platformie Zoom, a także na profilach Muzeum w mediach społecznościowych (Facebooku i Instagramie). Zapisy debat, spotkań oraz wykładów dostępne są na stronie Muzeum (wraz z transkrypcją dla osób z niepełnośprawnościami) i profilu Muzeum na Vimeo oraz na profilu Muzeum na FB.