Gazeta Dzieci

  • Gazeta Dzieci

    Zdjęcie zrobione w Muzeum nad Wisłą. Obok recepcji na białym postumencie jest ustawiona drewniana skrzynka, do której dzieci mogą wrzucać przygotowane przez siebie listy i rysunki.

W Muzeum nad Wisłą przy stanowisku recepcji pojawiła się skrzynka, do której dzieci mogą wrzucać przygotowane przez siebie listy i rysunki. To na ich podstawie stworzymy wspólnie Gazetę Dzieci.

Pomysłodawczyni i opiekunka Gazety Jaśmina Wójcik pisze:

Otwieramy Gazetę Dzieci - pismo pisane przez dzieci dla dzieci - a tym samym swoje drewniane skrzynki na Wasze listy, rysunki i komiksy!

Jesteśmy po to, abyście napisali o wszystkim, co Was niepokoi, denerwuje, zachwyca, czym chcecie się podzielić czy pochwalić. Piszcie do nas, piszcie zewsząd – z małych miejscowości i dużych miast, z bloków, wieżowców, segmentów, bliźniaków, domów ceglanych i drewnianych, glinianych i z wielkiej płyty. Dzielcie z nami swój świat.

Wraz z naszą redakcją stworzymy z listów gazetę do czytania przez Was i Waszych rówieśników i rówieśnic z całej Polski. Zaproście nas do siebie, uchylcie Wasze serca, uwolnijcie umysły. Piszcie starannie, żebyśmy mogli Was rozczytać. Błędami się nie przejmujcie, tak jak i my nie przywiązujemy do nich żadnej wagi. Niech głos dzieci zapełni karty nowej gazety, tak jak to miało miejsce prawie już sto lat temu w “Małym Przeglądzie” redagowanym przez Janusza Korczaka. To nim się inspirujemy, jego wspominamy. Te same wątpliwości i lęki podzielamy – czy podołamy? czy dzieci zechcą pisać? czy starczy im zapału? Czy ktoś się będzie z nami dzielił swoimi (nawet najbłahszymi) troskami, myślami, radościami?

Z nadzieją jednak patrzymy w jutro, wierząc niezmiennie w dzieci, w ich mądrość i głos. 

Odwiedź stronę Gazety Dzieci na Facebooku.

Projekt jest realizowany w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy.

Zobacz także: