Rezydencje na Bródnie
Program wolontariatu

• Rezydencje na Bródnie

Rezydencje na Bródnie, to program skierowany do mieszkańców Targówka, Bródna i Zacisza, którzy chcieliby włączyć się w tworzenie wydarzeń kulturalnych w swojej najbliższej okolicy.

Park Rzeźby na Bródnie powstał w 2009 roku, jako wspólna inicjatywa artysty Pawła Althamera, Urzędu Dzielnicy Targówek i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Park pełni funkcję ewoluującej wystawy sztuki współczesnej, prezentowanej pod gołym niebem i dostępnej dla widzów przez 24 godziny na dobę.

W sezonie wiosenno-letnim Muzeum organizuje w parku działania wokół znajdujących się tam rzeźb, między innymi domku herbacianego, pod którym organizowane są weekendowe pikniki. Wolontariusze zajmują się animowaniem kawiarenki w domku, opowiadają o rzeźbach oraz częstują kawą i herbatą w zamian za własnoręcznie wykonane rysunki i zaśpiewane piosenki, prowadzą zajęcia dla dzieci, autorskie spotkania i warsztaty.

W ramach Rezydencji na Bródnie, Muzeum zaprasza do wspólnych rozmów o Parku Rzeźby, a następnie do stworzenia autorskich działań i aktywności sąsiedzkich, w których będą mogli wziąć udział zarówno dotychczasowi, jak i nowi użytkownicy parku.

Harmonogram:

• Spotkania z pracownikami Muzeum i szkolenia merytoryczne dotyczące Parku Rzeźby na Bródnie
  • Etap krytycznej diagnozy: będziemy rozmawiać, pytać, badać i dyskutować poszukując pomysłów do realizacji w parku
  • Rezydenci proponują i realizują autorskie działania w parku przy wsparciu i konsultacji Muzeum
  • Muzeum wspiera dalszą działalność rezydentów w parku

Czas trwania współpracy: edycja trwa od kwietnia do września
Częstotliwość spotkań: dopasowana do możliwości rezydentów

Poszukujemy osób:

• powyżej 18 roku życia
  • zainteresowanych sztuką współczesną
  • energicznych i z inicjatywą
  • gotowych do zdobywania wiedzy i dzielenia się nią
  • mile widziane osoby z Bródna, Targówka i okolic

Co będzie Twoim zadaniem:

Zadaniem wolontariuszy będzie wypracowanie autorskich działań skierowanych do użytkowników Parku Bródnowskiego przy wsparciu Muzeum.

Rekrutacja

Chętnych zapraszamy do zgłoszeń pod adresem mailowym dzialajzmuzeum@gmail.com do 11 czerwca (szczegóły oferty na stronie: http://ochotnicy.waw.pl/oferty/oferta/625).

W przypadku pytań prosimy o kontakt z koordynatorką wolontariatu:
Dominiką Jagiełło: dominika.jagiello@artmuseum.pl, tel: +48 22 596 40 10