Analiza form partycypacji w kulturze
Współpraca z Instytutem Filozofii i Socjologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej

• Analiza form partycypacji w kulturze

Wystawa „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko”

Od 2022 roku współpracujemy z Instytutem Filozofii i Socjologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej nad badaniami form partycypacji w kulturze, dzięki czemu mamy możliwość dowiedzieć się więcej na temat naszej obecnej i potencjalnej widowni. Taka wiedza jest szczególnie ważna w kluczowym dla naszej instytucji momencie — przed przeprowadzką do nowej siedziby w centrum Warszawy.

Pod opieką naukową pani mgr Magdaleny Prokopczuk trzy grupy studentów przygotowały projekty badawcze, które realizować będą do końca roku akademickiego, a wyniki badań zostaną zaprezentowane zespołowi Muzeum pod koniec czerwca 2024 roku. Ze strony MSN-u projekt koordynuje Marta Skowrońska- Markiewicz.

Współpraca pozwala studentom na naukę wykorzystania narzędzi badawczych w praktyce — na podstawie briefów stworzonych w oparciu o realne potrzeby i oczekiwania istniejącej instytucji. Natomiast Muzeum uzyskuje pogłębioną wiedzę, dotyczącą szczególnie interesujących nas grup uczestników lub wybranych tematów.