Aktualne rekrutacje wolontariuszy
do programu Muzeum Dostępne

• Aktualne rekrutacje wolontariuszy

W tym miejscu znajdą Państwo informacje dotyczące aktualnych naborów wolontariackich.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza osoby, którym bliska jest idea dostępności kultury do wolontariatu w ramach programu Muzeum Dostępne.

Program Muzeum Dostępne ma zapewnić możliwość korzystania z oferty Muzeum osobom o różnorodnych potrzebach. W ramach programu prowadzimy spotkania nakierowane na potrzeby grup mających utrudniony dostęp do kultury, m.in. osób z niepełnosprawnościami. Staramy się również odpowiadać na zapotrzebowania zgłaszane przez indywidualnych zwiedzających i zwiedzające.

Zadania

• asysta w dotarciu na wydarzenia i przy poruszaniu się wewnątrz budynku
  • aktywne, wspierające uczestnictwa w wydarzeniach
  • pomoc w promocji wydarzeń w ramach programu (rozwieszanie plakatów, wysyłanie powiadomień, dzwonienie do stałych uczestników i uczestniczek)
  • informowanie o Muzeum Dostępnym podczas konferencji, dni otwartych i innych prezentacji publicznych
  • uczestnictwo w spotkaniach roboczych, udział w krytycznej dyskusji na temat dostępności Muzeum

Ile czasu?

W zależności od harmonogramu wydarzeń do 10 godzin w miesiącu.

Minimalny wiek wolontariusza

Dodatkowe wymagania

Poszukujemy osób:

• tolerancyjnych i ciekawych różnorodności,
  • chcących działać na rzecz udostępnienia kultury,
  • zainteresowanych sztuką współczesną,
  • dysponujących czasem, by uczestniczyć w spotkaniach zespołu i wydarzeniach w ramach programu.

Potrzeby osób korzystających z programy są różne, dlatego również nasz zespół musi być różnorodny. Daj nam się poznać!

Oferujemy - świadczenia dla wolontariusza

• wiedzę z zakresu dostępności kultury
  • bezpośrednie poznanie działań mających na celu poszerzenie dostępności rozwijającego się muzeum
  • pracę w zespole innych osób zaangażowanych w dostępność kultury
  • merytoryczną opiekę podczas trwania wolontariatu
  • uczestnictwo w szkoleniach do bieżących wystaw
  • zaświadczenie potwierdzające odbycie wolontariatu (w ramach wolontariatu można odbyć praktyki studenckie).

Szczegóły oferty na stronie www.ochotnicy.waw.pl