Hallo Muzeum!
kontakt telefoniczny z dziełem Anny Zaradny

• Zdjęcie elementu pracy Anny Zaradny

Informujemy, że 1 września w godzinach 16:00-17:00 centrala telefoniczna Muzeum stanie się przestrzenią stałej ekspozycji pracy eM U Zet E U eM autorstwa Anny Zaradny.

Tego dnia osoby dzwoniące na numer +48 22 596 40 10 będą miały okazję zapoznać się z brzmieniem pracy z naszej kolekcji. Każde połączenie będzie odbierane po upływie 8 minut i 4 sekund, tak aby umożliwić dzwoniącym wysłuchanie dzieła w całości.

Zaradny używa kobiecego głosu (głosu Pauliny Ołowskiej), śledząc rozpad słowa „muzeum”, które – uparcie konstruowane z pojedynczych sylab – zaczyna tworzyć stabilną całość, by po chwili zabrzmieć niedorzecznie i obco, aż w końcu ponownie rozpaść się na kawałki.

Praca, na jeden głośnik, powstała w 2009 roku i funkcjonowała pierwotnie jako interwencja dźwiękowa na fasadzie tymczasowej siedziby Muzeum przy ulicy Pańskiej. Zaradny weszła w dialog z neonemem MUZEUM autorstwa Pauliny Ołowskiej i w swobodny sposób nawiązała do jej perfomrnasu fotograficznego „Alfabet” z 2005 roku.

Anna Zaradny (ur. 1977) - artystka dźwiękowa i wizualna, kompozytorka, instrumentalistka, współtwórczyni festiwalu oraz wydawnictwa Musica Genera.