Czwartkowe oprowadzania w języku rosyjskim
По четвергам туры с экскурсоводом на русском языке

• Czwartkowe oprowadzania w języku rosyjskim

"Maria Bartuszová. Formy przejściowe" - widok wystawy, fot. B. Stawiarski

Музей Современного Искусства в Варшаве приглашает вас посетить текущие выставки с экскурсоводом.

Музей Современного Искусства в Варшаве - это новое место на карте культурных достопримечательностей Варшавы. Расположенный в самом центре города (недалеко от Дворца Культуры и Науки, а так же Центрального железнодорожного вокзала) в модернистическом здании бывшего мебельного магазина „Эмилия”, построенном в 1960-1970 годах, Музей предлагает возможность ознакомиться с польским и зарубежным современным искусством.

Актуальные выставки:

Выставка „Мария Бартусова - переходные формы” то попытка написать историю, которой никто никогда не написал. Мария Бартусова то пока мало известная словацкая скульптор, которой творчество представлено широкой публике впервые во время Documenta 12 в Кассел. Выставка Марии Бартусовой показывает разнообразие творчества и, одновременно, пытается показать поиски нового артистическово языка.

"Настройки конфиденциальности. Искусство после Интернета." это выставка, которая старается ответить, как во время бистрого техлоногического прогресса и ежедневного общения в виртуальном мире образуется идентичность и социальное взаимодействие. Показаны здесь работы артистов рожденных в 80-х и 90-х, которые вошли на артистическую сцену во время бурьной экспансии Интернета и цифровой масскультуры.

Коллекция „Архитектуры-муратор” для Музея Современного Исскуствая в Варшаве это укникальная выставка польской современной архитектуры организована журналом „Архитектура-муратор” в связи с 20-летием журнала. Показаны на выставке модели 25 выдающихся объектов реализованых в Польском пространстве после 1989 года являются даром журнала в коллекцию Музея.

Музей предлагает обзорные экскурсии на четырех языках: английском, французском, польском и русском.

Запись на обзорные групповые экскурсии осуществляется по электронной почте: zapisy@artmuseum.pl.

Регулярные экскурсии на английском языке для индивидуальных посетителей проводятся в каждую субботу в 14:00.

После посещения выставок вы можете отдохнуть за чашечкой ароматного кофе в кафе музея „eMeSeN”, а так же посетить наш книжный магазин „BOOKOFF”.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na rosyjskojęzyczne spacery z przewodnikiem po bieżących wystawach, które będą odbywać się w każdy w czwartek.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie usytuowane w samym centrum miasta (w sąsiedztwie PKiN, 3 min spacerem od Dworca Centralnego) w modernistycznym pawilonie dawnego domu meblowego Emilia, Muzeum zaprasza na spotkanie ze sztuką współczesną – zarówno polskich jak i zagranicznych artystów.

BIEŻĄCE WYSTAWY:

Wystawa „Maria Bartuszová. Formy przejściowe” to próba napisania historii, która nigdy napisana nie została. Maria Bartuszova to, do tej pory, mało znana słowacka rzeźbiarka, której twórczość została przedstawiona szerszej publiczności w czasie Documenta 12 w Kassel. Wystawa ukazuje twórczość Bartuszovej w sposób prekrojowy, jednocześnie starając się pokazać szukania nowego języka artystycznego wyrazu.

„Ustawienia prywatności. Sztuka po Internecie” to wystawa próbującą odpowiedzieć na pytanie, jak w czasach technologicznego przyspieszenia i codziennego kontaktu z nowymi mediami kształtuje się doświadczenie tożsamości i społecznej interakcji. Pokazane są tutaj prace artystów urodzonych w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, którzy weszli na scenę artystyczną w czasach dynamicznej ekspansji Internetu i masowej kultury cyfrowej.

Kolekcja „Architektury-murator” dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej to unikatowa wystawa polskiej architektury współczesnej zorganizowana przez miesięcznik „Architektura-murator” z okazji jubileuszu dwudziestolecia istnienia. Eksponowane w ramach wystawy makiety 25 wybitnych obiektów zrealizowanych w Polsce po 1989 roku pozostaną w formie daru w zbiorach Muzeum.

Osoby zainteresowane organizacją oprowadzań grupowych prosimy o zgłoszenie pod adresem: zapisy@artmuseum.pl.

Widzów indywidualnych zapraszamy także na stałe oprowadzania: w każdą sobotę o godz. 14.00 w języku angielskim.

Po wizycie na odpoczynek i pyszną kawę zaprasza odwiedzających kawiarnia eMeSeN, a na półkach mieszczącej się obok księgarni BOOKOFF czekają najnowsze publikacje z dziedzin: architektura, dizajn, sztuka współczesna.

Archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

17:00 Oprowadzanie Czwartkowe oprowadzanie w języku rosyjskimПо четвергам туры с экскурсоводом на русском языке
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
18:00 Oprowadzanie Czwartkowe oprowadzanie w języku rosyjskimПо четвергам туры с экскурсоводом на русском языке