Zmysło-dzielnia
Warsztaty tworzenia pomocy dotykowych do wystawy „Niepodległe”

• Zmysło-dzielnia

[Zdjęcie przedstawia strukturę wykonaną z białych plastikowych rurek. Składa się ona z połączonych sześcianów, które kształtem przypominają plaster miodu.] fot. See-ming Lee (CC BY-SA 2.0) Źródło: https://www.flickr.com/photos/seeminglee/3974671490

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty kreatywne dla dorosłych „Zmysło-dzielnia”.

Podczas spotkania spróbujemy doświadczyć wystawy innymi zmysłami niż dominujący zazwyczaj w Muzeum wzrok. Porozmawiamy również o sposobach udostępniania sztuk wizualnych osobom niewidomym oraz przygotujemy pomoce dotykowe do wystawy „Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy”.

Stworzone podczas warsztatów obiekty zostaną wykorzystane podczas oprowadzania z audiodeskrypcją, które odbędzie się w Muzeum nad Wisłą 4 grudnia. Zaproszeni do udziału w spacerze zostaną także uczestnicy warsztatów, tak by mogli zobaczyć swoje prace w działaniu.

Prowadzenie: Marta Maliszewska.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z koordynatorką ds. dostępności Muzeum, Martą Przasnek, pod adresem mailowym muzeumdostepne@artmuseum.pl.

Warsztaty odbywają się w ramach programu Muzeum Dostępne.

---

Osoby, które uczestniczyły już we wcześniejszych Zmysło-dzielniach i chciałyby wziąć udział jedynie w części praktycznej warsztatu, zapraszamy na godzinę 17.00 i prosimy o dopisek w „Informacjach dodatkowych” w formularzu.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Marta Maliszewska

edukatorka w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Studentka filozofii, historii sztuki i animacji kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się związkami sztuki i polityki.