„Sztuka odpoczywania”
warsztaty relaksacyjno-ruchowe dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami

• Zdjęcie uczestników warsztatów. Grupa osób dorosłych, głównie kobiet, w wygodnych strojach. Stoją w ciasnym kręgu z rękoma wyciągniętymi przed siebie. Uniesione ręce łączą się tworząc kopułę. W tle swobodnie rozłożone materace.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Fundacja Giganci zapraszają 7 października do Domu Otwartego na warsztaty relaksacyjno-ruchowe „Sztuka odpoczywania”. Wydarzenie odbywa się w ramach 11. Festiwalu Kultury Bez Barier i jest adresowane do rodziców dzieci z niepełnosprawnościami oraz koordynatorek i koordynatorów dostępności.

Jesteś rodzicem dziecka z niepełnosprawnością lub zajmujesz się koordynacją dostępności, asystowaniem, nauczaniem, terapią lub jakimkolwiek działaniem na rzecz osób z różnymi potrzebami? Podaruj sobie czas i spędź go we wspierającym gronie. Podczas spotkania z Alicją Czyczel szczególną uwagę poświęcimy naszym potrzebom, doświadczeniom i kondycji psychofizycznej. Za sprawą ćwiczeń somatycznych otworzymy się na doświadczanie przyjemności, jaką nasze ciało czerpie z bycia w ruchu oraz praktykowanie ukojenia i odpoczynku. Nauczymy się ćwiczeń, które uwalniają od stresu i łagodzą napięcie w ciele. Zadbaj o siebie w uważny, twórczy i czuły sposób.

Zapisy:
Wstęp na warsztaty jest wolny po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego na stronie Festiwalu Kultury bez Barier: https://fkbb.pl/wydarzenia/16208/

Liczba miejsc ograniczona. Uczestnicy będą wpuszczani w dniu wydarzenia na podstawie listy zapisanych osób.

Chcesz przyjść na warsztaty, ale nie masz z kim zostawić dziecka?
W czasie warsztatów możemy zapewnić opiekę dla niesamodzielnych dzieci z niepełnosprawnościami. Obecne w sali obok terapeutki i edukatorka wypełnią im twórczo czas. Zgłoś potrzebę opieki nad dzieckiem do dnia 2.10 pisząc na adres: muzeumdostepne@artmuseum.pl. Organizatorzy skontaktują się bezpośrednio w celu ustalenia potrzeb dziecka związanych z zajęciami realizowanymi w trakcie warsztatów dla dorosłych.

Istnieje możliwość zapewnienia tłumaczenia na polski język migowy (PJM). Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby przy zapisach lub mailem na adres: muzeumdostepne@artmuseum.pl

Miejsce: Dom Otwarty, ul. Radzymińska 123 (informacje dotyczące dostępności Domu Otwartego znajdują się na stronie Festiwalu Kultury bez Barier: https://fkbb.pl/miejsca/16972/

Organizatorzy wydarzenia: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Fundacja Giganci oraz Dom Otwarty

Dostępność wydarzenia została dofinansowana z budżetu Festiwalu Kultury bez Barier.

Alicja Czyczel - choreografka, edukatorka, facylitatorka grupowych procesów twórczych. W swojej działalności artystyczno-społecznej koncentruje się na budowaniu wspólnoty poprzez uprawianie sztuki, praktykowanie intersekcjonalnej solidarności i kolektywnej troski. Czyczel tworzy choreografie sceniczne, interdyscyplinarne projekty artystyczno-badawcze oraz spacery dźwiękowe. Współtwórczyni kolektywu Przestrzeń Wspólna. Od 2018 współpracuje z Działem Edukacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Jej eseistyczne i poetyckie teksty ukazały się w „Dialogu”, „Glissando", „Playground”.