Oprowadzanie gościnne Agaty Małodobry
Refugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców

• Oprowadzanie gościnne Agaty Małodobry

Zapraszamy na gościnne oprowadzanie Agaty Małodobry po wystawie „Refugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyńi uchodźców”. Oprowadzanie odbędzie pod hasłem: „O wielowymiarowości i przekraczaniu granic”.

Agata Małodobry to kuratorka wystaw, autorka naukowych i popularyzatorskich publikacji o sztuce XX i XXI wieku. Kustoszka w Dziale Sztuki Współczesnej w Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie zajmuje się rzeźbą. Interesuje ją oddziaływanie rzeźby w przestrzeni społecznej. Jej drugą wielką fascynacją jest abstrakcja geometryczna i jej współczesne interpretacje.

Aukcja i towarzysząca jej wystawa są solidarnościowymi gestami, za pomocą których środowisko artystyczne wspiera osoby w sytuacji uchodźczej. Kryzys migracyjny, który mógł już wielu z nas spowszednieć, wciąż wymaga naszej uwagi, a osoby uchodźcze potrzebują wsparcia. Wystawa i aukcja Refugees Welcome są odpowiedzią na palące wyzwanie stawiane przez rzeczywistość.

Bilety w cenie 5 zł i 10 zł są dostępne w kasie Muzeum oraz online tu.