Lato w mieście
Zajęcia dla dzieci i młodzieży

• Lato w mieście

Muzeum zaprasza przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne do skorzystania z bogatego programu edukacyjnego towarzyszącego bieżącym wystawom.

W ofercie tegorocznej edycji „Lata w mieście” jest gra muzealna dla najmłodszych, interaktywne oprowadzania i warsztaty dla dzieci (przedszkola i szkoły podstawowe), lekcje muzealne (dla uczniów gimnazjum, liceum ) oraz cykle warsztatów dla gimnazjalistów i licealistów.

Propozycja jest jak zawsze w pełni bezpłatna, obowiązują zapisy (przez poniższy formularz).

Najmłodsi przeprowadzą muzealne śledztwo i dowiedzą się czy sztuka musi być piękna, a następnie zgadną co się kryje za dziełem sztuki, starsi poznają różne oblicza sztuki współczesnej i dowiedzą się co artyści mówią nam o otaczającym świecie, a najstarsi odkryją dzieło sztuki jako źródło historyczne i artystyczne narracje z marginesu.

Wystawa „Co widać. Polska sztuka dzisiaj” to prezentacja aktualnej sztuki polskiej, wybór istotnych prac, postaw oraz tematów podejmowanych przez artystów wizualnych w ostatnich latach. Wystawa ma być przewodnikiem, ułatwiającym zrozumienie i uporządkowanie aktualnych zjawisk artystycznych. (wystawa czynna: 14.02.2014 – 31.08.2014)

Z kolei „W niedalekiej przyszłości. Kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Odsłona 2014” to najnowsza odsłona kolekcji, koncentrująca się głównie na zmianach społecznych i kulturowych, będących efektem emancypacyjnego dyskursu. Na wystawie pokazane zostaną prace, w których twórcy poruszyli tematykę równości, wyzwolenia i zacierania wielu granic. (wystawa czynna: 14.02.2014 – 31.08.2014).

• TAK