LATO W MIEŚCIE 2023 - brak wolnych miejsc
zajęcia dla dzieci i młodzieży w Parku Rzeźby na Bródnie

• Zdjęcie. Grupa ludzi w parku, zielone drzewa, w tle Domek Herbaciany - mały sześcian z lustrzanymi ścianami.

Park Rzeźby na Bródnie - fot. Wojtek Kaniewski

Brak wolnych miejsc!

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza grupy z miejskiej akcji “Lato w mieście” do zajęć w Parku Rzeźby na Bródnie.

Proponujemy spotkania na wolnym powietrzu w otoczeniu sztuki nastawione na wielozmysłowy odbiór rzeczywistości i integrację poprzez wspólne działania twórcze. Otwarta zielona przestrzeń parku to czynna 24 godziny na dobę galeria sztuki współczesnej. Spacer przez park będzie dla nas punktem wyjścia do rozmów, ćwiczeń oraz spędzania czasu razem.

Co robi sztuka w parku?

zajęcia rekomendowane dla klas 1-3 szkół podstawowych

Galeria rzeźby, której sufitem jest niebo, a dywanem trawa to świetna przestrzeń, żeby poczuć wszystkimi zmysłami okolicę. Zapraszamy młodsze grupy szkolne do spaceru multisensorycznego. Na naszej ścieżce spotkamy rzeźby do słuchania, dotykania, wąchania. Poznamy wybrane dzieła sztuki i pomysły artystów na to, co sztuka może dać mieszkańcom parku. W twórczych ćwiczeniach zwrócimy uwagę na otaczającą nas miejską przyrodę, która będzie dla nas miejsce letniego wypoczynku.

Poczuj sztukę!

zajęcia rekomendowane dla klas 4-6 szkół podstawowych

Park Rzeźby na Bródnie to specjalna przestrzeń, która kryje w sobie wiele niespodzianek. Każde dzieło to obiekt do odnalezienia i historia do poznania. Proponujemy grupom twórczy spacer, podczas którego będziemy poszukiwać nietypowych dzieł sztuki ukrytych w parku. Spacerując będziemy dowiadywać się, jak o sztuce w przestrzeni publicznej myślą współcześni artystki i artyści. Będziemy dotykać różnych faktur, nasłuchiwać dźwięków parku, wyczuwać zapachy i zastanawiać się jak to wszystko na nas działa. Spacer przez park stanie się okazją do wielozmysłowych ćwiczeń, rozmów, wspólnego odkrywania sztuki i lepszego poznawania okolicy oraz siebie.

Wypełnij formularz i umów grupę na zajęcia