Warszawskie pracownie artystyczne
Ankieta na temat warunków lokalowych skierowana do twórców

• Warszawskie pracownie artystyczne

Zbliżająca się 6. edycja festiwalu „Warszawa w budowie” stanowi pretekst do zadania warszawskim artystom pytań o warunki lokalowe ich pracowni. Ankieta przygotowana jest we współpracy z Martą Żakowską z Magazynu Miasta.

Odpowiedzi będą częścią diagnozy sytuacji lokalowej w Warszawie w kontekście pracowni twórczych, czyli codziennej pracy artystów. Pretekstem do stworzenia ankiety jest tegoroczna edycja festiwalu „Warszawa w budowie”, która poświęcona będzie właśnie stołecznemu życiu artystycznemu. Na jej podstawie i na podstawie pozostałych elementów badania powstanie publikacja poświęcona tematowi miejskich pracowni twórczych, zawierająca rekomendacje dla Urzędu Miasta st. Warszawy.

Publikacja będzie też początkiem pracy nad wpływem na zmianę systemową i kulturową w kontekście pozycjonowania roli i znaczenia pracowni twórczych wśród pracowników administracji warszawskiej. Celem jest przedstawienie urzędom problemów, z jakimi borykają się artyści i wspólnych rekomendacji dotyczących poprawy warunków.

Organizatorzy wierzą, że uruchamiając dyskusję wokół tematu podczas festiwalu i wytrwale prowadząc ją po jego zakończeniu, uda się im wpłynąć na zmianę przepisów i zwyczajów warunkujących posiadanie lub nieposiadanie przez artystów pracowni twórczych z zasobów nieruchomości miejskich. Stąd silna potrzeba wsparcia przez samych artystów w tworzeniu diagnozy sytuacji i wypowiedzi wszystkich, których problem dotyczy: tych, którzy mają pracownię i tych, którzy nie mają, a także tych, którzy wynajmują ją na rynku nieruchomości miejskich i prywatnych.

Wypełnienie ankiety zajmuje około 20-30 minut. Objętości odpowiedzi nie jest określona, nie trzeba też odpowiedać na część pytań. Jednak wszystkie odpowiedzi i uwagi są ważne i pomogą w skutecznym zrealizowaniu celu. Na wypełnione ankiety czekamy do 15 sierpnia.

Kliknij TUTAJ aby przejść do ankiety.

Więcej na temat Magazynu Miasta na stronie publica.pl/magazynmiasta.