Na Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej

• Przekaż 1,5% podatku

Mikołaj Sobczak, STAR, 2017, akwarela na papierze

Towarzystwo Przyjaciół MSN wspiera zakupy dzieł sztuki do kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, którego nowa, długo wyczekiwania siedziba otworzy się lada moment w samym sercu Warszawy.

Naszym pierwszym nabytkiem, z którego jesteśmy szczególnie dumni, był rysunek Andrzeja Wróblewskiego Muzeum. Przyczyniliśmy się również do sfinansowania zakupu prac m.in. Zbigniewa Libery, Goshki Macugi, Mirosława Bałki, Lynette Yiadom-Boakye, a w ostatnich latach nabyliśmy prace Mikołaja Sobczaka, Rafała Milacha, Shany Moulton oraz Kateryny Lysovenko.

Obecnie prowadzimy zbiórkę i działania mające na celu realizację i przekazanie na rzecz Muzeum pracy rzeźbiarskiej Nikity Kadana, która powstanie w Parku Rzeźby na Bródnie. Jest to gest solidarności z narodem ukraińskim w obliczu agresji rosyjskiej.

Nasze działania można wesprzeć przekazując swój 1,5% podatku. Rozliczając PIT wpisz numer KRS Towarzystwa Przyjaciół Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (0000324646) oraz kwotę nieprzekraczającą 1,5% podatku.

Jako organizacja OPP będziemy niezmiernie wdzięczni za okazane nam wsparcie. Pozwoli nam to na realizację działań statutowych Towarzystwa, w tym nowe zakupy dzieł sztuki do kolekcji Muzeum.